Kontrabanda na bazarze

dsc05855

Funkcjonariusze Wydziału Zwalczania Przestępczości Kieleckiej Izby Celnej prowadzili kontrole na jednej z głównych ulic w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz na targowisku miejskim.

Podczas prowadzonych czynności wytypowano do kontroli samochód marki Renault.  Kierująca pojazdem kobieta, ostrowczanka, przewoziła na tylnym siedzeniu w kartonie ponad 380 paczek papierosów różnych marek, pochodzenia ukraińskiego. Kobieta przyznała się do kontrabandy, papierosy chciała sprzedać na miejscowym targowisku. Towar zabezpieczono, a kobieta zamiast łatwego zarobku  będzie ponosiła koszty  związane z grzywną, którą wymierzy jej sąd. Prowadzono również kontrolę na targowisku miejskim. Na jednym ze stoisk  mundurowi  zauważyli tytoń do palenia i ukraińskie papierosy. Gdy celnicy rozpoczęli rozpytywanie o właściciela  stoiska, żadna z osób  handlująca obok  nie  przyznała się do towaru.W sumie  porzucono towar w ilości:  203 paczki  papierosów  i 1,5 kg  tytoniu do palenia bez polskich znaków akcyzy.

Łącznie  ujawniono 585 paczek  (11680 sztuk) papierosów różnych marek o wartości 7,7 tys. bez polskich znaków akcyzy oraz 1,5 kg tytoniu.

Gdyby nielegalny towar sprzedano, Skarb Państwa  straciłby  ponad 15 tys złotych.

Polecamy również