Nówka bus w MPK

nowka-bus-w-mpk

Volkswagena busa z 2016 roku zakupiło Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Ostrowcu. Pojazd jest niezwykle ekonomiczny i będzie głównie służył do przewożenia dzieci do szkół. Będzie także wynajmowany wycieczkowiczom, sekcjom sportowym oraz indywidualnym osobom. Nówka bus kosztował 200 tys. zł.

– Nasza spółka wzbogaciła się o busa służącego do przewozu 20 osób- mówi prezes MPK Jarosław Kateusz. – Chcemy wykorzystać ten pojazd do obsługi instytucji miejskich oraz szkół. Takie zapotrzebowanie istnieje. Ten bus jest także przystosowany do obsługi linii miejskich. Najprawdopodobniej zakupimy jeszcze jeden tego typu pojazd.

Jak na razie bus jest cały biały, ale niebawem pojawią się na nim emblematy. Będzie to herb Ostrowca i logo MPK.

– Chciałbym podziękować zarządowi i pracownikom MPK za to, że spółka wykorzystała swoją szansę – mówi prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński. – Wyniki finansowe przedsiębiorstwa są coraz lepsze. Autobusy wróciły na linie podmiejskie. Jakość przewozu pasażów poprawia się na co zwracają uwagę mieszkańcy Ostrowca, a głos mieszkańców jest dla mnie najważniejszy. Oczywiście jest jeszcze sporo do poprawienia, ale sytuacja w MPK zmierza we właściwym kierunku. W tym roku zostało zakupionych pięć autobusów, a nowy bus, który możemy już dzisiaj oglądać to pojazd z normą Euro 6.dsc00870dsc00866dsc00857dsc00861dsc00863dsc00867dsc00874dsc00865

Polecamy również