W Parku Fabrycznym można poćwiczyć

silkownia plenerowa park favryczny

s1 p1 p2 p3 p4 s2 s3Strefa aktywności zostanie niebawem oddana do użytku w najstarszym parku w mieście. Nowy teren rekreacyjny kosztował 98 tysięcy złotych.

– W naszym mieście będzie już pięć stref aktywności. Są to Park Miejski, Park Fabryczny, teren przy ulicy Sikorskiego, ośrodek na Gutwinie oraz teren przy szkole podstawowej nr 1. – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Bardzo często strefy aktywności zgłaszane są w Budżecie Obywatelskim. My wsłuchujemy się w głosy mieszkańców i to nas inspiruje do działania dla dobra lokalnej społeczności. Będzie renowacja skate parku w Parku Miejskim wraz z montażem nowych elementów, ponieważ z taką propozycją wystąpili młodzi ludzie.

Na terenie strefy aktywności w Parku Fabrycznym zostały zamontowane urządzenia zabawowe i do ćwiczeń. Wszystkie urządzenia spełniają wymogi bezpieczeństwa.

– Park Fabryczny to najstarszy teren rekreacyjny w naszym miecie mówi radny Włodzimierz Sajda. – Dzięki Panu Prezydentowi ten teren jest odnawiany dla dobra mieszkańców. Widać gołym okiem, że park jest zadbany, a teraz dodatkowo dla mieszkańców powstała strefa rekreacji. Podczas prac mieszkańcy byli bardzo zainteresowani tym co tu powstanie. Kiedyś w Parku Fabrycznym była fontanna. To byłoby nasze marzenie, gdyby ponownie się tu znalazła. W Parku Fabrycznym przed laty życie tętniło i cieszy mnie to, że tak się dzieje ponownie. Bardzo dziękuję w imieniu mieszkańców za tak aktywne działanie dla ich dobra i za dobre gospodarowanie.

W dolnej części miasta powstaje kolejna strefa rekreacji. Boisko i plac zabaw budowane są w dzielnicy Częstocice.

Polecamy również