Stowarzyszenie „Razem dla Piątki” sportowo re-integruje społeczność szkolną i lokalną

czolo

W sobotę, 11 września, na boiskach sportowych przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 odbył się integracyjny piknik rodzinny o charakterze sportowo-rekreacyjnym pod nazwą „Sportowa re-integracja”. Organizatorami wydarzenia byli Pani dyrektor Marta Dobrowolska-Wesołowska i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Szkoły Podstawowej nr 5 „Razem dla Piątki”. Uczestnicy to uczniowie naszej szkoły oraz trzy sąsiadujące przedszkola – Publiczne Przedszkole nr 15, Publiczne Przedszkole nr 19, Niepubliczny Żłobek i Przedszkole „Pajacyk” oraz ich rodziny. Wydarzenie zorganizowane zostało przy wsparciu finansowym Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w ramach programu „Świętokrzyski Fundusz Lokalny”. Partnerem imprezy było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu Świętokrzyskim.sport1 sport2 sport3 sport5 sport5-1 sport6 sport7 sport9sport16 sport17 sport18 sport19 sport25 sport26 sport29 sport30 sport34 sportowa6 sportowa9 sportowa10sportowa11sportowa17 sportowa26 sportowa27 sportowa53 sportowa53sportowa56

Stworzyliśmy warunki wspólnego spędzania czasu lokalnej społeczności, promowaliśmy aktywność fizyczną dzieci, młodzieży i dorosłych po okresie izolacji pandemicznej, rywalizację w duchu zasad fair-play. Zwiększyliśmy świadomość w zakresie przeciwdziałania wadom postawy i chorobom cywilizacyjnym.

Postawione cele zostały zrealizowane przez przeprowadzenie Sportowej Olimpiady Dzieci i Młodzieży oraz Sportowej Olimpiady Rodzin. Zorganizowali ją nauczyciele wychowania fizycznego oraz edukacji wczesnoszkolnej pod kierownictwem pani Wioletty Walerowicz. Wspomagali ich nauczyciele i pracownicy PSP nr 5. Nad prawidłowym przebiegiem czuwali Pani wicedyrektor Anna Barańska oraz Pan wicedyrektor Roman Kowalski, który wcielił się również w konferansjera sportowego.

Przedszkola przygotowały poczęstunek i animacje dla uczestników. Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno-Kompensacyjny zapewnił natomiast profesjonalne badanie wad postawy. Dorośli i osoby starsze skorzystały z zajęć jogi, a dzieci – z zabaw na dmuchańcach, atrakcji przygotowanych przez harcerzy z drużyny działającej w naszej szkole. Maluchom malowano twarze, pleciono warkoczyki. Pomocą służyli także uczniowie kl. VII-VIII działający w Szkolnym Klubie Wolontariatu przy PSP nr 5.

11 września to również Narodowy Dzień Sportu. Zaprosiliśmy do współpracy kluby z terenu miasta: „Ostrowieckie Stowarzyszenie Taekwondo Olimpijskiego”, „Akademię Volley Stars Ostrowiec Świętokrzyski”, „KSZO GALACTICOS”, Stowarzyszenie Szachowe ‘Hetman”, Studio Tańca „Twist”. Dzięki nim uczestnicy pikniku mogli poznać wiele dyscyplin sportowych oraz spróbować swoich sił w pokazowych treningach.

Inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem. W rywalizacji sportowej wzięło udział blisko dwustu uczniów przedszkoli i szkoły. Mieszkańcy osiedla licznie odwiedzili piknik i skorzystali z przygotowanych atrakcji. Szczególnie podziwialiśmy udział całych rodzin, które rywalizowały w konkurencjach sportowych, kibicowały i wspólnie się bawiły. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowe gadżety i dyplomy za udział, a zwycięzcy konkurencji – sprzęt sportowy i gry edukacyjne.

Zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Szkoły Podstawowej nr 5 „Razem dla Piątki” serdecznie dziękuje wszystkim partnerom i osobom zaangażowanym w realizację „Sportowej re-integracji”.

Polecamy również