Międzynarodowe przedszkole

smyk3

Niepubliczne Przedszkole Smyk po raz kolejny wzięło udział w innowacyjnym, cyklicznym projekcie społeczno-edukacyjnym organizacji AIESEC „International Kindergarten”.

Jest to projekt, w ramach którego młodzi ludzie z różnych stron świata prowadzą zajęcia w przedszkolach. Ich zadaniem jest przybliżenie najmłodszym różnorodności kulturowej, kształtowanie postawy szacunku i tolerancji dla innych ras i narodowości oraz uczenie języka angielskiego. Udział Smyków w projekcie jest związany również z realizowanym przez przedszkole autorskim programem edukacji dwujęzycznej, w ramach którego angielski otacza dzieci przez cały dzień.

W tym semestrze zajęcia we wszystkich grupach poprowadził Jose Neftali Alvarez Ahumada, student architektury z Meksyku, który z uwagi na bardzo ciepły sposób bycia, otwartość i kreatywność szybko podbił serca przedszkolaków.

Obcokrajowcy często odwiedzają przedszkole również w ramach współpracy AIESEC ze znajdującymi się w tym samym budynku Niepublicznymi Szkołami im. Stanisława Konarskiego, które realizują średnio sześć międzynarodowych projektów rocznie. I już na pierwszy rzut oka widać, że małe Smyki przyzwyczajone są do takich wizyt, bo bardzo swobodnie czują się w czasie zajęć.

– Korzystając z tego, że wszyscy jesteśmy w jednym miejscu, wolontariusze goszczący w naszych szkołach odwiedzają także przedszkolaki, a Ci, którzy są w przedszkolu uczestniczą w niektórych zajęciach szkolnych – wyjaśnia Kinga Wnuk dyrektor Przedszkola Smyk, Niepublicznej Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. St. Konarskiego – Tym razem np. Jose podczas pobytu w Ostrowcu poprowadził jako native speaker zajęcia j. hiszpańskiego w klasach IV-VI, gimnazjum i liceum.  smykczolosmyk1smyk5smyk4smyk2

Dzięki owocnej współpracy w ciągu trzech lat przedszkole i szkoły odwiedzili studenci m.in. z Wenezueli, Chin, Japonii, Filipin, Kanady, Nigerii, Gruzji, Albanii, Hiszpanii, Grecji, Rosji, Indonezji, Ukrainy, Brazylii, Azerbejdżanu, Malezji czy Sri Lanki. Kolejne projekty zaplanowano na wiosnę.

 

 

 

 

Polecamy również