Znowu dopalacze

dopalczexxxxx

W miniony piątek podczas kontroli ostrowieccy kryminalni w jednym ze sklepów na terenie miasta zabezpieczyli łącznie 1658 opakowań dopalaczy. Jeśli okaże się, że zabezpieczone substancje są zakazane, to pracownik sklepu usłyszy zarzuty. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskiego przejęli paczkę, którą chwilę wcześniej odebrał od kuriera sprzedawca jednego z ostrowieckich sklepów z pamiątkami. Jak się okazało była to przesyłka zawierająca różnego rodzaju dopalacze. Policjanci zabezpieczyli łącznie 1658 saszetek. Jeśli specjalistyczna ekspertyza potwierdzi, że są to zakazane środki psychoaktywne to 23 -letni pracownik sklepu usłyszy zarzuty ich posiadania.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast za sprzedaż takich specyfików może grozić kara do 10 lat więzienia.

Ostrzegamy! Producenci dopalaczy mieszają najróżniejsze substancje, najczęściej bardzo niebezpieczne. Środki te są bardzo groźne, zwłaszcza dla młodych organizmów. Zagrożeniem jest również to, że lekarze nie mając informacji jakie substancje zażyła czy wypaliła zatruta osoba – mają bardzo utrudnione zadanie, co opóźnia ratowanie życia młodego człowieka.

Polecamy również