Balangi pod wiaduktem

DSC03658

Podczas dzisiejszej sesji rady powiatu radni zajmowali się między innymi tematem dróg na terenie powiatu.

Rady Łukasz Dybiec pytał kiedy zostaną uruchomione środki na promocję powiatu poprzez sport. Rady Piotr Maj domagał się poprawy nawierzchni ścieżek rowerowych. Radna Małgorzata Bień poprosiła o większą troskę w temacie bezpieczeństwa na osiedlu Kolonia Robotnicza i ulicy Długiej oraz utworzenie poradni chirurgii szczękowej.

Radna Joanna Suska poprosiła o zwiększenie ilości patroli policji w rejonie Powiatowego Urzędu Pracy.

– Po wiaduktem odbywają się liczne libacje alkoholowe, a to miejsce służy także za toaletę publiczną – mówi Joanna Suska. – Tłuczone są butelki i ogólnie panuje okropny bałagan.

Obecny na obradach sesji przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji skrupulatnie zanotował uwagi Pani radnej.

Radna Agnieszka Rogalińska zapytała dlaczego w Szpitalu Powiatowym nie ma baru, w którym osoby odwiedzające pacjentów mogłoby napić się kawy lub herbaty.

– Funkcjonuje za to w szpitalu sklepik, na którym wsi tablica informacyjna z napisem, że zyski z działalności tego sklepu przeznaczone są na potrzeby szpitala. Nie ma informacji kto jest właścicielem tego sklepu. Proszę o taką informację. Chciałabym wiedzieć jaki sprzęt dla szpitala został zakupiony z działalności tego sklepu- dodała Agnieszka Rogalińska.

Radna poprosiła także między innymi o obcięcie gałęzi drzew rosnących przy ulicy Mickiewicza oraz ustawienie tam koszy na śmieci i częste ich opróżnianie. Odnowienie symbolu samochodu Zespołu Szkól nr IV czyli popularnej „samochodówki”, aDSC03666 DSC03662DSC03661 DSC03665DSC03667 DSC03668DSC03657 DSC03649DSC03663DSC03654DSC03650 także o uporządkowanie ulic powiatowych po zimie i poprawienie ich nawierzchni.

Polecamy również