O handlu ludźmi

handel ludzmie

Policjantki z ostrowieckiej komendy odwiedziły uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim. Tematem spotkania była problematyka „Handlu Ludźmi”.

W ramach kontynuacji cyklu spotkań profilaktycznych na temat „Handlu Ludźmi” mł.asp. Maja Słowik i st.sierż. Ilona Piwnik – Wócik z ostrowieckiej komendy spotkały się z uczniami z I LO im. S. Staszica.  Policjantki  omówiły problematykę handlu ludźmi, wyjaśniając jednocześnie czym jest handel ludźmi, jakie są metody werbowania, na czym polega ochrona ofiar i ściganie sprawców tego procederu. Funkcjonariuszki   podkreślały  wagę społeczną tego zjawiska, godzącego i łamiącego  podstawowe i niezbywalne prawa człowieka.  Uczestnikom zaprezentowano również filmy związane z omawianym tematem pt.  „ Zobacz zanim wyjedziesz ”  oraz „Dwie małe dziewczynki”.

Celem takich spotkań jest  podniesienie świadomości wciąż istniejącego procederu handlu ludźmi oraz zwiększenie ostrożności przez osoby planujące zarobkowy wyjazd za granice naszego kraju.

Polecamy również