MosirGutwinRun: Biegają całe rodziny

ostrowiecbiega druga runda

Trwają internetowe zapisy do 2. rundy biegów cyklu „V MosirGutwinRun 2017 – Półmaraton i Maraton na raty”. Impreza organizowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. dedykowana jest dla osób w każdym wieku, a prócz konkurencji indywidualnych do rywalizacji mogą się włączyć całe rodziny.

Premierowa runda, która odbyła się 14 maja, okazała się frekwencyjnym rekordem w pięcioletniej historii imprezy. Bieg na ok. 5km ukończyło 117 osób, bieg na 10km ukończyło 86 osób, w marszu nordic walking wzięło udział 12 osób, a w biegach dla dzieci do 13 lat – 37 osób. W sumie dało to tego dnia liczbę ponad 250 osób!

Siedem rodzin zgłosiło swoją drużynę i spełniło warunki regulaminu nowej zabawy zaproponowanej w ramach V MosirGutwinRun 2017 – Klasyfikacji Rodzinnej. Pierwszymi liderami zostali Dawid i Paweł Wosiek (syn i ojciec), którzy pokonali pierwszą „ratę” Półmaratonu i Maratonu na Gutwinie najszybciej.

Przypomnijmy, że drużyna w ramach Klasyfikacji Rodzinnej powinna składać się z minimum dwóch osób spokrewnionych ze sobą w linii prostej. Każda kolejna zgłoszona osoba (w dowolnym biegu lub marszu) przyczynia się do zdobywania punktów bonusowych. Do warunków koniecznych, które powinny zostać spełnione jest też zaliczenie przez drużynę podczas danej rundy zarówno biegu na 5, jak i 10km. Może to uczynić jedna osoba (oba dystanse) lub dwie (każda inny dystans). Do sumarycznego czasu za „Półmaraton” i „Maraton” zaliczenie są najlepsze czasy drużyny.

Klasyfikacja po 1. rundzie: 1. Wosiek (Paweł i Dawid) – 8pkt, 2. Gębka (Karol i Natalia) – 6pkt, 3. Wąsik (Krzysztof i Natalia) – 5pkt, 4. Rogozińscy (Mateusz i Michał) – 4pkt, 5. Maluha (Jacek, Anna i Gaia) – 4pkt, 6. Łukasik (Piotr, Daniel i Margherita) – 3pkt, 7. Korulczyk (Rafał, Aleksandra i Zosia) – 2pkt.

Wyniki punktowe ze wszystkich sześciu rund będą sumowane i w ten sposób na koniec wyłonione zostaną najlepsze rodziny V MosirGutwinRun 2017.

Najbliższa impreza odbędzie się już 4 czerwca. Zapisy prowadzone są na stronie internetowej www.ostrowiecbiega.pl. Zapisać można się też w dniu imprezy w Biurze Zawodów (w godz. 8.30 – 10.30). O godzinie 10 do rywalizacji przystępują najmłodsi – przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych, które biegają na dystansach od 100 metrów (najmłodsi) do 1 kilometra (najstarsi). O godzinie 11 rozpoczyna się bieg i marsz nordic walking na dystansie ok. 5 km (w przypadku biegu dolna granica wieku wynosi 13 lat), a punktualnie w samo południe bieg na dystansie ok. 10km (dolna granica wieku wynosi 16 lat).

Organizatorem imprezy jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. Patronat nad cyklem objęli Prezydent Ostrowca Św. Jarosław Górczyński, Nadleśnictwo Ostrowiec Św. oraz Fundacja Wychowanie przez Sport – organizator ogólnopolskiej akcji „BiegamboLubię”. Biegi na Gutwinie wspierają Centrum Rehabilitacji Markmed, nowy sklep internetowy skierowany do biegaczy i zlokalizowany w Ostrowcu Św. – Rozbiegani.pl, Piekarnia & Cukiernia Skalski, Restauracja Midori Sushi, Sklep Sportowy Hi-Sport, Kijanka – Myjnia 24h, Hotel Accademia, Gościniec Bałtowski Zapiecek, Zakład Produkcyjno–Handlowy „Adax”, Strefa 21, Sklep Sportowy Centrum Sport, producent wody mineralnej Staropolska, sklep z odżywkami i suplementami diety triceps.pl, Drogeria „Laydies”, Salon Komputerowy Render 2000, Przychodnia Sport Medical Rehabilitacja, M.B.BUS Transport Osobowy Przewozy Okazjonalne, ostrowiecka restauracja McDonalds, Fitness Klub Centrum, Max Elektro Elektrodom, Hurtownia Papiernicza Signal oraz Impuls Gym & Fitness.

Polecamy również