Turniej Gier i Zabaw

Turniej_Gier_i_Zabaw_4

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. zorganizuje po raz drugi Turniej Gier i Zabaw dla uczniów klas I – III z terenu miasta. Zawody w Hali Sportowo – Widowiskowej KSZO zostaną przeprowadzone w ramach współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych i odbędą się 1 czerwca o godzinie 10.00.Turniej_Gier_i_Zabaw_1 Turniej_Gier_i_Zabaw_2Turniej_Gier_i_Zabaw_5Turniej_Gier_i_Zabaw_3

Ostrowiecki turniej jest etapem miejskich eliminacji do III Świętokrzyskiej Mini – Olimpiady w Turnieju Gier i Zabaw pod patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Adama Jarubasa. Główną ideą Świętokrzyskiej Mini – Olimpiady jest zachęcenie uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych do zdobywania nowych umiejętności ruchowych oraz podnoszenia sprawności fizycznej, kształtowania odpowiednich nawyków i postaw sportowych, w tym zwłaszcza zdrowego stylu życia.

W turnieju weźmie udział około 300 uczniów z klas I-III ze wszystkich szkół podstawowych z Gminy Ostrowiec Św. Stoczą rywalizację sportową w czterech konkurencjach. Dla wszystkich uczestników zostanie przygotowany poczęstunek. Drużyny biorące udział w turnieju otrzymają pamiątkowe koszulki, natomiast sklasyfikowane na podium otrzymają okolicznościowe medale, okazałe puchary oraz sprzęt sportowy.

Polecamy również