Quad w razie katastrof

qaddddd

Grupa Ratownictwa PCK działająca w naszym mieście od 2003 r. powiększyła swoje wyposażenie o quad ratowniczy. Jest to pierwszy quad na wyposażeniu służb ratowniczych w naszym powiecie. Pojazd wraz z przyczepą i osprzętem o wartości 25 000 zł został zakupiony ze środków własnych wypracowanych przez Grupę Ratownictwa podczas zabezpieczeń medycznych w ubiegłym sezonie z przeznaczeniem na prowadzenie działań w trudnym terenie gdzie dojazd karetką lub samochodem terenowym jest niemożliwy. Sprzęt sprawdził się już podczas zabezpieczeń trzech imprez sportowych, podczas których trzeba było zwieźć z trasy biegu kilka osób poszkodowanych.

-Dotychczasowe działania na terenie naszego województwa np. podczas powodzi czy poszukiwań osób zaginionych oraz zabezpieczeń medycznych imprez sportowych takich jak: MOSIR GUTWIN RUN, Bieg Niepodległości czy Hunt Run pokazują, iż nie w każdy teren jesteśmy w stanie wjechać ciężkim wozem ratowniczym i na niektóre zabezpieczenia musieliśmy pożyczać quada od zaprzyjaźnionych grup ratownictwa z Polski. Zabezpieczenie medyczne Światowych Dni Młodzieży, podczas którego nasi ratownicy pełnili służbę medyczną w Sandomierzu i Krakowie we współpracy z ratownikami z całej Europy utwierdziło nas w przekonaniu iż quad ratowniczy znaczenie ułatwia zorganizowanie pracy w terenie. Aby quad mógł w pełni spełniać swoją funkcję należy wyposażyć go jeszcze w defibrylator, zestaw do tlenoterapii i przyczepę ratowniczą do transportu poszkodowanego w pozycji leżącej- powiedziała Beata Barska – Jagiełło z PCK Ostrowiec.

Gdyby ktoś z osób prywatnych lub firm zechciał wspomóc grupę ratownictwa w pozyskaniu w/w sprzętu prosimy o kontakt z biurem PCK – 505067302.

Sezon letni to wytężony czas pracy dla ratowników Polskiego Czerwonego Krzyża w Ostrowcu Świętokrzyskim, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo na wielu imprezach plenerowych. Od tego roku służba ratowników będzie łatwiejsza i skuteczniejsza. Przez kilkanaście lat swojej działalności Grupa Ratownictwa skompletowała wysokiej jakości sprzęt pozwalający na prowadzenie działań ratowniczych we współpracy z Krajowym Systemem Ratowniczo-Gaśniczym.

Doposażenie w postaci zakupu quada pozwoli na lepsze przygotowanie do działań na wypadek klęsk żywiołowych i katastrof oraz świadczenie na wyższym poziomie zabezpieczeń medycznych imprez sportowych i masowych.

Polecamy również