Integracyjna huśtawka

Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Joanna Pikus zwróciła się z prośbą do prezydenta miasta Jarosław Górczyńskiego o zainstalowanie na placach zabaw specjalnej huśtawki w formie platformy. Okazuje się, że takie urządzenie do zabawy służy integracji niepełnosprawnych dzieci ze zdrowymi rówieśnikami.

– Wszystkie dzieci mają prawo do zabawy. I te bardziej i te mniej sprawne – mówi radna Joanna Pikus. – Dla nich wszystkich zabawa oznacza to samo. Radość, wolność, coś co łączy i wyzwala pozytywną energię. Plac zabaw to miejsce, które powinno być dostępne dla wszystkich dzieci, dlatego zwróćmy uwagę na najczęstsze utrudnienia z jakimi niepełnosprawne dzieci spotykają się na placach zabaw, czyli brakiem urządzeń integracyjnych. Najpopularniejszym tego typu urządzeniem jest huśtawka w formie platformy, na którą można wjechać wózkiem inwalidzkim. Można jeszcze wymienić wiele urządzeń, które sprawią radość niepełnosprawnym dzieciom. Panie prezydencie bardzo proszę o rozważenie możliwości zainstalowania tego typu sprzętu na większych placach zabaw na osiedlu Ogrody i innych oraz w parku miejskim.

Takie urządzenia będą instalowane na placach zabaw.DSC07256

– Na pewno tego typu urządzenia będą instalowane – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Bardzo dziękuje pani radnej za zwrócenie uwagi na tak ważny aspekt jak integracja dzieci.

Polecamy również