Nowe witacze witają w Ostrowcu

Trzy nowe witacze stanęły na rogatkach Ostrowca Świętokrzyskiego. Tablice z herbem naszego miasta prezentują się bardzo elegancko, a ich barwy nawiązują do tradycji hutniczego miasta.

– Ten projekt witaczy bezapelacyjnie wygrał podczas ubiegłorocznego konkursu ogłoszonego przez prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego – mówi Michał Wacławik, zastępca naczelnika Wydziału Planowania i Rozwoju Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim.- „Witacze”, doskonale widoczne dla wjeżdżających do miasta kierowców także w nocy, stanęły na razie na ulicach Opatowskiej, Zygmuntówce i Reńskiego. Planowane jest ustawienie kolejnych między innymi na Rondzie im. Republiki Ostrowieckiej oraz na ulicy Sienkiewicza.

Konkurs na projekt nowych „witaczy” miejskich, ogłoszony był w ubiegłym roku. W grudniu wyłoniono zwycięzcę. Autorem najlepszego według komisji projektu był ostrowiecki artysta Marcin Jedlikowski, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie z 2010 roku, na kierunku malarstwa.

– Zakładałem, że projekt musi być spójny z historią Ostrowca, ale i tradycjami hutniczymi, z którymi wszyscy się identyfikujemy. Czarny i pomarańczowy to kolory hutnicze, związane z naszą tradycją – mówi Marcin Jedlikowski.

DSC07463 DSC07469DSC07466DSC07464

Polecamy również