Ukradł wózek inwalidzki

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich z ostrowieckiej komendy zatrzymali 59 – latka podejrzanego o kradzież wózka inwalidzkiego o napędzie akumulatorowym o wartości 5000 złotych. Mieszkaniec gminy Waśniów wczoraj usłyszał zarzut kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Po koniec ubiegłego miesiąca do ostrowieckich policjantów zgłosił się pracownik jednego z marketów budowlanych, który przekazał, iż ktoś dokonał kradzieży elektrycznego wózka inwalidzkiego przeznaczonego dla osób niepełnosprawnych, korzystających z usług tej placówki handlowej.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej jednostki. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że do tego przestępstwa doszło około miesiąc wcześniej, a sprawca swoim działaniem spowodował straty w wysokości 5000 złotych. Po przeprowadzeniu szeregu czynności funkcjonariusze ustalili prawdopodobnego sprawcę tego czynu. Wczoraj dotarli do 59 –latka i odzyskali skradzione mienie. Mieszkaniec gminy Waśniów już usłyszał zarzut kradzieży. Mężczyzna w rozmowie z policjantami przyznał się do zabrania tego wózka i tłumaczył, że myślał, iż jest on pozostawiony jako przedmiot używany i może sobie go zabrać bez żadnych konsekwencji.

Teraz sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Za to przestępstwo może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Polecamy również