Profanacja !!!

Do 2 lat pozbawienia wolności może grozić 37 oraz 43 –latkowi, których zatrzymali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Mężczyźni wczoraj tuż po tym jak weszli do jednego z kościołów na terenie miasta z tabernakulum wyciągnęli mszalny kielichy, do reklamówki przesypali komunikanty, a następnie pili z nich przyniesiony ze sobą alkohol. Całość fotografowali i filmowali swoimi telefonami. Sytuację uwieczniła kamera zamontowana w kościele.  

Wczoraj po godzinie 20, starachowiccy policjanci otrzymali zgłoszenie, iż w jednym z kościołów na terenie miasta mogło dojść do przestępstwa. Ze wstępnych informacji wynikało, że dwóch mężczyzn zabrało przedmioty, które były w kościelny tabernakulum.

Natychmiast na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z miejscowej jednostki Policji. Mundurowi szybko ustalili, że do zdarzenia doszło około dwóch godzin wcześniej. Wtedy to, do kościoła weszło dwóch mężczyzn. Chwilę później stanęli za ołtarzem, a następnie jeden z nich z tabernakulum zabrał mszalny kielich, w którym znajdowały się komunikanty. Kolejno mężczyzna wysypał je do reklamówki, a do kielicha wlał przyniesiony ze sobą alkohol. Gdy mężczyźnie wypili swój trunek i wykonali kilka „pamiątkowych” fotografii, odstawili na miejsce kielich i pospiesznym krokiem wyszli z kościoła.

Od razu tą sprawą zajęli się kryminalni ze starachowickiej jednostki. Podczas przeprowadzonych czynności stróże prawa ustalili osoby, które prawdopodobnie dopuściły się tego czynu. Tego samego wieczoru policjanci dotarli do dwóch nietrzeźwych mieszkańców Starachowic. Okazali się nimi mężczyźni w wieku 37 i 43 lat. Przeprowadzone badanie ich stanu trzeźwości wykazało, iż młodszy z mężczyzn miał w organizmie blisko 1,9 promila alkoholu, natomiast starszy w swoim organizmie posiadał 1 promil alkoholu. Zatrzymani w rozmowie z policjantami nie portali wytłumaczyć swojego postępowania.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu i teraz ich sprawą zajmie się sąd. Za czyn, którego się dopuścili może im grozić kara do 2 lat pozbawiania wolności.

Polecamy również