Posłowie na Rynku w Ostrowcu

lato z poslem

Dzisiaj na Rynku w Ostrowcu Świętokrzyskim w ramach akcji „Lato z Twoim Posłem” gościli posłowie Platformy Obywatelskiej Marzena Okła- Drewnowicz oraz Artur Gierada.

– Akcja polega na tym, że jeździmy do poszczególnych miast naszego regionu w wakacje po to, żeby spotykać się z mieszkańcami – mówi posłanka Marzena Okła – Drewnowicz.- W Ostrowcu rozmawiamy o sprawach rożnych. Lokalnych i ogólnokrajowych. Mała obwodnica Ostrowca Świętokrzyskiego to inwestycja, która bardzo się ślimaczy. Na szczęście znalazła się w nowym zweryfikowanym planie. Nie będzie za to obwodnicy Wąchocka co niestety odbije się na Waszym mieście. Bardzo dziękuję mieszkańcom Ostrowca za udział w manifestacji przed Sądem Rejonowym. Taka postawa nas mobilizuje.

– Od wielu lat walczymy o sprawy Ostrowca Świętokrzyskiego i dlatego też na mapie naszych wyjazdów nie mogło zabraknąć tego miasta – mówi poseł Artur Gierada.- Bardzo dużo działo się w polityce w ostatnim czasie. Niestety naszym zdaniem obecny rząd bardzo marginalizuje województwo świętokrzyskie w tym także Ostrowiec Świętokrzyski. Obecnie nie są budowane drogi, które są tak ważne dla rozwoju każdego regionu. Tylko presja na obecny rząd może coś zmienić. Mieszkańcy Ostrowca w niedzielę o godzinie 21 byli tam, gdzie ponowni być przyzwoici ludzie i za to im serdecznie dziękuję.

Posłowie ustosunkowali się także do obecnej koalicji w powiecie ostrowieckim PO z PiS.

– Takich koalicji w wielu miastach naszego kraju jest kilkadziesiąt,ale oczekiwania społeczne są inne- dodaje Marzena Okła – Drewnowicz.– Sprawy lokalne powinny być rozwiązywane na gruncie lokalnym dla dobra mieszkańców danego regionu.DSC08046 DSC08047DSC08036DSC08050 DSC08052DSC08038 DSC08039DSC08043

– Zawsze twierdziliśmy, że w samorządzie nie powinno być dużej polityki, jednak obecnie sytuacja się zmienia. Koalicjanta PO w powiecie ostrowieckim przytłacza duża polityka – dodał Artur Gierada.

Po części oficjalnej był czas na rozmowy z mieszkańcami Ostrowca i powiatu. Jak się okazało na spotkanie z posłami PO przyjechali mieszkańcy Ćmielowa, Bodzechowa i innych sąsiednich miejscowości.

Polecamy również