Czy 2×2 to zawsze 4?

tabliczka mnozenia psp5

tttt1t2 t3 t4 t5Dziś przypada IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji uczniowie klasy 7 a z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5, pod opieką pani Magdaleny Jasińskiej, wyruszyli na spotkanie ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Uczniowie w myśl hasła: „Młodsi sprawdzają czy Starsi tabliczkę mnożenia znają” sprawdzili wiedzę strażaków z zakresu tabliczki mnożenia. Wszyscy, którzy przystąpili do egzaminu oczywiście uzyskali tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.

Poza strażakami, siódmoklasiści egzaminowali przechodniów spotkanych podczas spaceru po Rynku. „Wszyscy, którzy wyrazili zgodę na udział w naszej akcji świetnie poradzili sobie z zadaniami”, mówi Magdalena Jasińska, nauczyciel matematyki w PSP nr 5 i koordynator Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. „Ten dzień ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Dziś dorośli mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością różnych przypadków mnożenia”, dodaje.

-Nasza dzisiejsza akcja wpisuje się w jeden z głównych kierunków polityki oświatowej państwa na bieżący rok szkolny, a mianowicie rozwijanie kompetencji matematycznych uczniów”, podkreśla dyrektor PSP nr 5, Marta Dobrowolska – Wesołowska. „Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wpisały się na stałe w kalendarz naszych szkolnych wydarzeń, a matematykę nasi uczniowie mogą ćwiczyć w tym roku na nowoczesnym sprzęcie i oprogramowaniu, jakie pozyskaliśmy dzięki udziałowi w projekcie „Nowoczesna szkoła” realizowanemu przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski . Cieszymy się, że władze miasta, na czele z Prezydentem Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, Jarosławem Górczyńskim, inwestują w edukację i rozwój młodego pokolenia”, dodaje dyrektor PSP nr 5.

Tekst i foto PSP nr 5

Polecamy również