Masz problem – Nie czekaj

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Bezrobotnych otrzymało od Gminy Ostrowiec dotację na działalność punktu specjalistycznego, w którym można uzyskać porady: psychologa, prawnika, pracownika socjalnego,doradcy zawodowego i spraw obywatelskich, logopedy i specjalisty profilaktyki uzależnień.

– Największym powodzeniem obecnie cieszą się porady psychologa i logopedy – mówi prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób Bezrobotnych Agnieszka Budek.- Każdy kto ma problemy życiowe i rodzinne może przyjść do nas i od specjalisty uzyskać pomoc. Jeżeli takie problemy występują w rodzinie to nie warto czekać tylko jak najszybciej skorzystać z porady specjalisty. Informacja o dyżurach codziennie zamieszczana jest na drzwiach naszej siedziby.

Punkt działa w Centrum Aktywności Obywatelskiej przy ulicy Sienkiewicza 70.

-Biorąc pod uwagę zapotrzebowanie społeczeństwa lokalnego prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński w tym roku wyasygnował kwotę 20 tysięcy złotych na specjalistyczne poradnictwo w wielu dziedzinach- mówi Małgorzata Stafijowska, inspektor Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim.- Coraz więcej osób pyta, gdzie może uzyskać porady z zakresu uzależnień. Pojawiają się problemy uzależnienia od hazardu, dopalaczy itp. DSC08307DSC08317DSC08312DSC08315DSC08311

W punkcie porad udzielają profesjonaliści, a zainteresowanie jest coraz większe.

– Cieszę się, że mamy możliwość pomocy potrzebującym mieszkańcom naszego miasta. Nigdy nie wiadomo, co przyniesie życie i niestety wiele osób boryka się z różnego rodzaju problemami. To właśnie do nich i ich rodzin skierowana jest przygotowana oferta. – wyjaśnia prezydent miasta Jarosław Górczyński. – Oferta Stowarzyszenia ma dawać przysłowiową wędkę, a nie rybę. Stąd konsultacje doradcy ds. obywatelskich, doradcy zawodowego, czy specjalisty profilaktyki uzależnień. Stawiamy na pomoc, która ma zachęcić do działania i kreatywnego stawiania czoła problemom – dodaje prezydent miasta.

Polecamy również