W CKU PROMOWALI ZDROWIE I SZKOLILI SIĘ Z PIERWSZEJ POMOCY

2 3Sobotnie przedpołudnie w ostrowieckim Centrum Kształcenia Ustawicznego upłynęło na promowaniu zdrowia; na temat zakażeń meningokowych i szczepów opornych mówiła przedstawicielka Wielospecjalistycznego Szpitala z Ostrowca Świętokrzyskiego Małgorzata Romańska, natomiast przedstawiciele Polskiego Czerwonego Krzyża demonstrowali, jak udzielać pierwszej pomocy.

– W CKU koncentrujemy się na rzeczach ważnych, stąd tego typu akcje jak dzisiejsza. Bardzo serdecznie dziękuję, że bezpłatnie tyle osób wspiera placówkę, dzięki czemu szerzymy wiedzę wśród naszych słuchaczy zdecydowanie bardziej niż jesteśmy zobligowani. Niemniej to dopiero pierwsza część naszego świętowania Dnia Zdrowia, który przypada w kwietniu. Przypominam, że 15.04.23 r. będziemy gościć twórcę świętokrzyskiej onkologii prof. Stanisława Góździa – mówi dr Aneta Pierścińska-Maruszewska, dyrektor CKU.

W CKU można kształcić się m.in. w zawodach opiekun medyczny, technik sterylizacji medycznej czy podolog. Jednak właściwe zachowania prozdrowotne sprawdzą się u każdego, niezależnie od profesji.

Polecamy również