Trzy wypadki śmiertelne

karetka pogotowia aa

Sierpniowy świąteczny 5-cio dniowy weekend za nami. W tym roku nad bezpieczeństwem wypoczywających na terenie województwa świętokrzyskiego czuwało ponad 2000 policjantów. Od piątku do wtorku doszło do 30 wypadków, w których 37 osób zostało rannych a 3 osoby poniosły śmierć na miejscu. Funkcjonariusze zatrzymali 72 nietrzeźwych kierujących.

Podczas świątecznego sierpniowego weekendu, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek  czuwali policjanci garnizonu świętokrzyskiego. Na trasach wylotowych z miast można było spotkać zwiększoną liczbę policyjnych patroli. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością.

Policjanci kontrolowali stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Na trasach obecne były radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory oraz policyjni motocykliści.

Od piątku od godziny 6:00 do wtorku do godziny 24:00 doszło do 30 wypadków, w których 3 osoby zginęły, a 37  zostało rannych. Najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych była nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali 72 nietrzeźwych kierowców. 63 kierujących straciło prawa jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

 

BEZPIECZNY WEEKEND

2016 (4 dni)

2017 (5 dni)

Wypadki

18

30

Zabici

3

3

Ranni

17

37

Kolizje

110

172

Nietrzeźwi kierujący

51

72

 

Polecamy również