Podziwiali krajobraz z dachu

W niedzielne popołudnie grupa młodych ludzi postanowiła w nietypowy sposób pożegnać kończące się ferie zimowe. Sześcioro nieletnich wśród, których było pięć dziewczyn po pokonaniu zabezpieczeń weszło na dach wieżowca nr 68 na ulicy Polnej. Widok młodych ludzi na dachu wzbudził zainteresowanie przechodniów, którzy o fakcie powiadomili inspektora dyżurnego straży miejskiej.
-Przybyły na miejsce patrol interwencyjny w bezpieczny sposób sprowadził na dół całą grupę- mówi zastępca komendanta straży miejskiej Marcin Gruszka. – Młodzi ludzie na szczęście byli trzeźwi. Zapytani dlaczego weszli na dach oświadczyli, że wykorzystując ładną niedzielną pogodę chcieli pooglądać widoki i panoramę naszego miasta z perspektywy XI pietra. Po przeprowadzeniu rozmów wychowawczych i przekazaniu informacji o zagrożeniach płynących z takiego zachowania młodzież zwolniono a o ich zachowaniu poinformowano rodziców i opiekunów. Zgłoszono również administracji osiedla uwagę aby dokładniej zabezpieczyli wszystkie włazy i wejścia prowadzące na dach wieżowców, które administrują.
Przede wszystkim pracownicy administracji powinny dokonać teraz przeglądu wszystkich włazów prowadzących na dachy bloków. Jak dojdzie do tragedii to będzie za późno

Polecamy również

Dodaj komentarz