Sportowe wakacje bardzo popularne

Tradycyjnie z ostatnim weekendem sierpnia zakończyła się akcja Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Wakacje 2017 z MOSiRem”. Propozycja – skierowana do mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego i okolic – ukierunkowana była na sportowe zagospodarowanie wolnego czasu. Zajęcia odbywały się na kilku obiektach administrowanych przez MOSiR.

Popularna Rawszczyzna

Wakacje minęły, a wraz z nimi promocja „Wakacje na Rawszczyźnie”. W tym roku w okresie wakacji MOSiR wprowadził promocyjny bilet ulgowy na pływalnię w cenie 4 zł dla dzieci od 10 roku życia. Do zakupu biletu uprawnieni byli uczniowie starszych klas szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich bez względu na miejsce zameldowania. Promocja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem. W okresie od 26 czerwca do 27 sierpnia skorzystało z niej 13236 osób.

Bardzo dużą popularnością cieszyły się również dwutygodniowe kursy nauki pływania dla dzieci i młodzieży. W okresie wakacji zostały zorganizowane trzy turnusy, na których każdorazowo w zajęciach uczestniczyło 10 grup. Łącznie w kursach wzięło udział 188 uczestników.

Rekreacja na Gutwinie i Orliku

Około 30 osób dziennie brało udział w zajęciach sportowo – rekreacyjnych, które od 26 czerwca do 25 sierpnia Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji organizował dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów spędzających wakacje w mieście w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin i na Orliku Ogrody. Dzieci nieodpłatnie korzystały ze wszystkich dostępnych tam atrakcji. Zatrudnieni instruktorzy starali się zróżnicować propozycję, proponując dzieciom – w zależności od warunków pogodowych – rekreację terenową, gry i zabawy na terenie Parku Linowego, gry zespołowe na boisku piaszczystym – piłkę nożną, piłkę siatkową i piłkę ręczną oraz cieszące się dużą popularnością gry i zabawy w wodzie, wycieczki rowerowe i kajakowe. Na Orliku odbywały się zajęcia ruchowe ukierunkowane na piłkę nożną, piłkę ręczną oraz gry i zabawy ruchowe.

Każdy tydzień był dodatkowo podsumowywany konkurencjami, mini turniejami, których uczestnicy byli nagradzani słodkim upominkiem.

Turniejowo na Ogrodach

Na boisku Orlik Ogrody odbyła się siódma edycja popularnego Wakacyjnego Turnieju Piłki Nożnej organizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W turnieju wzięło udział 29 drużyn w czterech kategoriach wiekowych. Zwyciężyły OAP Kadet (PSP I-III), FC Janusze (PSP IV-VI), Elektrodom (Gimnazja) i Korbud (+16). Rozgrywki trwały przez dwa tygodnie.

Polecamy również