Dzieci z PP nr 21 w nowej bazie MZK

Bardzo trudno być kierowcą, lecz ja mówię wszystkim chłopcom,

że kierowcą muszę kiedyś być”
cz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 11 12 13 14 15 16 17 18
31 maja na dzieci z Przedszkola Publicznego nr 21 czekała niespodzianka. Na wycieczkę po naszym mieście „Fasolki” i „Niezapominajki” udały się nowoczesnym autobusem Miejskich Zakładów Komunikacji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dla wielu z nich była to duża frajda, ponieważ po raz pierwszy podróżowały tym środkiem lokomocji. Pierwszym przystankiem ich podróży była wybudowana w 1956 roku stara baza przy Alei Jana Pawła II. Nastepnie przed przedszkolakami szeroko otworzyły się drzwi nowej zajezdni autobusowej MZK zlokalizowanej przy „Celsie” Huta Ostrowiec. Przedszkolaki mogły zajrzeć nawet tam, gdzie na co dzień podróżni nie mają wstępu. Mogły popatrzeć, popytać, posłuchać, a nawet powąchać jak pachnie komunikacja miejska. Dzieci zobaczyły nowoczesny warsztat, myjnię, budynek administracyjny i obszerny parking. Najbardziej dzieciom podobały się nowoczesne autobusy: hybrydowe, z silnikiem diesla oraz niskopodłogowe autobusy elektryczne. Okazało się, że kierowcami chcą zostać prawie wszystkie przedszkolaki, więc z radością zajmowały miejsce na fotelu dla kierowcy. Na zakończenie wizyty w nowej bazie MZK „Fasolki”
i „Niezapominajki” poznały zasady funkcjonowania Ostrowieckiej Karty Komunikacyjnej oraz obejrzały film o poprawnym zachowaniu się pasażerów w autobusie.

Dziękujemy Dyrekcji i Pracownikom MZK w Ostrowcu Świętokrzyskim za przyjęcie przedszkolaków i dostarczenie im niezapomnianych wrażeń.

Polecamy również