Europejski Dzień Języków Obcych w „Chreptowiczu”

Szkolne obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych rozpoczęto w LO nr II im. Joachima Chreptowicza wielkim pokazem mody, na którym modelki i modele ze wszystkich klas zaprezentowali stroje typowe dla różnych nacji i kultur. Rewia mody trwała od samego rana, bo do szkoły uczniowie przyszli przebrani i umalowani tak, by ich wygląd kojarzył się ze strojami noszonymi w różnych krajach. O godzinie 11.00, w rytm muzyki, reprezentanci poszczególnych klas pojawili się na czerwonym dywanie wybiegu i przemaszerowali po nim ze swobodą godną top modelek i modeli.

Jury złożone z dwojga reprezentantów klas pierwszych, drugich oraz trzecich, obradujące pod przewodnictwem dyrektora Sławomira Miszczuka „dokonało niemożliwego” i wśród samych znakomitych strojów, przebrań i kreacji dało radę wyłonić trzy najlepsze propozycje. III miejsce zajęła Paulina Słapek, II miejsce duet Klaudia Jakubowska i Maria Mazan, zaś I miejsce duet Piotr Haba i Michał Olejek.europ1europ2 europ3 europ4europ5 europ6europ7

Pokaz mody uświetnił koncert muzyki na żywo w wykonaniu muzyków i piosenkarzy przygotowanych do występu przez panią Leokadię Rusak, również obecną na koncercie. Jednym z solistów był Norbert Wójcik, tegoroczny absolwent „Chreptowicza”, który w ten piękny sposób pożegnał się ze szkołą, do której chodził z wielką przyjemnością. Całą imprezę prowadziła z gracją Natalia Kuziemka, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego.

Podsumowując, organizatorzy szkolnych obchodów, nauczyciele języków obcych w LO nr II, zaproponowali młodzieży ciekawy sposób na popularyzowanie idei uczenia się języków obcych, których znajomość we współczesnym świecie jest już nie tylko dobrą wizytówką, ale i niezbędną umiejętnością każdego Europejczyka.

 

 

Polecamy również