Dawny ZDK będzie modernizowany

DSC00168DSC00169DSC00173DSC00177DSC00180 DSC00182zdk1 zdk3zdk4-Ostrowiec Świętokrzyski jest liderem w województwie jeżeli chodzi o pozyskiwanie funduszy unijnych na różne inwestycje, a zawdzięcza to doskonałemu zarządzaniu i administracji – powiedział marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas, który dzisiaj gościł w naszym mieście. Powodem wizyty marszałka było podpisanie preumowy na termomodernizację budynków użyteczności publicznej. Wartość inwestycji to prawie 6 milionów złotych, a dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego wynosi 3, 6 mln zł. Tematem rozmów była modernizacja budynku MCK przy Alei 3 maja (dawnego Zakładowego Domu Kultury), urzędu miasta oraz Środowiskowego Domu Samopomocy „Przystań”.

– Mamy dzisiaj kolejny dobry dzień dobrych wiadomości dla mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego – mówi prezydent Jarosław Górczyński. – Informacje, które chcemy przekazać dotyczą szerokiej grupy mieszkańców, ponieważ z obiektów kultury korzysta wielu ostrowczan oraz osób odwiedzających nasze miasto. Wspólnie z Panem Marszałkiem podpiszemy dzisiaj preumowę dotyczącą termomodernizacji budynków użyteczności publicznej. Jak widać miasto Ostrowiec Świętokrzyski jest Miastem Od nowa. Program skierowany jest także do osiedli mieszkaniowych, co spotkało się z bardzo pozytywnym przyjęciem ze strony mieszkańców. Nasze otoczenie zmienia się na lepsze co widać.

– Bardzo podoba mi się idea Miasta od Nowa – mówi marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas.- Zapewne nie chodzi tylko o podejście infrastrukturalne, ale również społeczne. Ostrowiec jest prawdziwym liderem, jeżeli chodzi o pozyskiwanie środków unijnych. Tylko w ostatnich tygodniach to miasto uzyskało wsparcie na rozbudowę Targowiska Miejskiego i na zabezpieczenie przeciwpowodziowe. Mam nadzieję, że tak będzie nadal. To udowadnia wysoki potencjał administracyjny miasta. Realizacja projektu termomodernizacji przyczyni się do zmniejszenia kosztów utrzymania budynków oraz do wymiany źródeł ciepła, co ma wymiar ekologiczny. Ostrowiec odnosi pasmo sukcesów z czego bardzo się cieszę.

Podczas spotkania poruszony został także problem przebudowy Alei 3 maja.

– Dokumentacja już jest przygotowana w 70 procentach – informuje prezydent Jarosław Górczyński.– Stary most zostanie zburzony, a w jego miejsce powstanie nowy. Aleja będzie ulicą reprezentacyjną. Pamiętajmy jednak, że jest to centrum miasta. Poza tym nie wszystkie działki mają uregulowany status prawny.

– Czasem tak się dzieje, że przygotowanie dokumentacji trwa dłużej niż realizacja samej inwestycji- twierdzi marszałek Adam Jarubas. – Jest szansa, że wiosną przeszłego roku będzie można rozpocząć się pierwszy etap rewitalizacji Alei. Zapewne znaczące środki finansowe zostaną przeznaczone na tę inwestycję.elew1

Polecamy również