Mundurowi się szkolili

pir pom

Policjanci z ostrowieckiej drogówki szkolili się z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie odbyło się w siedzibie Ostrowieckiego Rejonowego Oddziału PCK pod okiem ratowników medycznych.

Podczas szkolenia, które prowadzili wykwalifikowani ratownicy medyczni z Ostrowieckiego Rejonowego Oddziału PCK, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z ostrowieckiej komendy mieli okazję  pogłębić swoją  wiedzę i udoskonalić umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.  Zajęcia na najwyższym poziomie przeprowadziły dla nich Beata Barska – Jagiełło i Aleksandra Guzik. Podczas  teoretycznej części spotkania funkcjonariusze przypomnieli sobie zasady i sposoby bezpiecznego udzielania pomocy osobie poszkodowanej w różnych warunkach, które później mieli okazję przećwiczyć podczas praktycznej części szkolenia.  

Takie szkolenie, to dla mundurowych nie tylko możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych i dalszego rozwoju, ale przede wszystkim ważne umiejętności, które pomagają im w codziennej służbie oraz przyczyniają się do ratowania ludzkiego życia.

Polecamy również