Portret Miasta

portret miasta

Ostrowiec Świętokrzyski – Portret Miasta” – taką nazwę nosi wystawa autorstwa Tadeusza Kurka, której wernisaż odbył się w piątkowy wieczór w Galerii Fotografii MCK. Wystawa zorganizowana została z okazji 60-letniej pracy twórczej mistrza oraz 420-lecia Ostrowca Świętokrzyskiego. Zawiera ona kilkadziesiąt prac wykonanych ołówkiem, akwarelą i farbami olejnymi przedstawiających najpiękniejsze zakątki Ostrowca Świętokrzyskiego.p1p2p3p4p6

Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego, który osobiście pogratulował artyście.

-Obecność w dniu dzisiejszym tak wielu osób, znamienitych gości, świadczy o tym, że zasłużył Pan sobie na olbrzymi szacunek, na to aby dzisiaj podsumować pewien okres Pana kariery artystycznej. Jestem przekonany i jednocześnie mam  nadzieję, że nie jest to jej koniec, gdyż liczę na dalsze utrwalanie wizerunku Ostrowca Świętokrzyskiego, poprzez tworzenie kolejnych prac prezentujących nasze miasto – mówił Prezydent Jarosław Górczyński. – Dzisiejsza wystawa  prezentuje przegląd prac skupionych na charakterystycznych dla naszego miasta punktach miejskiego krajobrazu. Zaprezentowane prace pokazują obiekty, których fizycznie już nie ma ale one przetrwają w pamięci naszych przyszłych pokoleń dzięki naszemu artyście – dodał prezydent.

Podczas wernisażu, zastępca świętokrzyskiego wojewody wręczył artyście medal Gloria Artis za zasługi dla polskiej kultury, nadany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Oprócz medalu Tadeusz Kurek odebrał od zaproszonych gości wiele gratulacji, życzeń i laudacji. Wyrażając przy tym wielki podziw i szacunek dla pracy mistrza, jego sztuki, a także jego nietuzinkowej osobowości.

Polecamy również