Wreszcie coś dla młodych

dla ,mlodych

Dzisiaj podczas konferencji prasowej w Kielcach, zainaugurowano „Program dla Młodych” – inicjatywę zakładającą powstanie dokumentu, który będzie sprzyjał młodym ludziom. Na spotkaniu pojawili się przewodniczący regionalnych struktur PO, Nowoczesnej i KOD. Koordynatorem programu został Patryk Stępień.

-Chcemy spotkać się z młodzieżą, wysłuchać ich potrzeb, posłuchać o tym, czego oni rzeczywiście potrzebują, żeby realnie im pomóc. Nie chcemy tworzyć nic bez nich. Zabierzemy te potrzeby w Programie dla Młodych, który będzie im sprzyjał.- mówi koordynator Patryk Stępień.

W ramach programu w 19 gminach powiatu kieleckiego-ziemskiego, 5 gminach powiatu ostrowieckiego, a także Kielcach i Ostrowcu Świętokrzyskim odbędą się konsultacje z młodzieżą, na których zebrane zostaną ich oczekiwania względem decydentów.

Poseł Marzena Okła-Drewnowicz, obecna na konferencji, mówiła o szerokiej współpracy PO z wyborcami: „Nasza współpraca to nie tylko słowa. Tak jak Państwo widzicie – to po prostu konkretne działania, które młodzi ludzie rozpoczynają w terenie. To jest najlepszy miernik współpracy i tego, co będziemy mogli zaoferować wyborcom”

Do inicjatywy przyłączył się również Komitet Obrony Demokracji. „Takie inicjatywy są bardzo cenne i patrząc na to jak działa Patryk, uważam że ta inicjatywa ma bardzo dużą szansę powodzenia. Idea budowy społeczeństwa obywatelskiego jest wpisana w działania KOD.” – mówi Monika Szafraniec, Przewodnicząca KOD w regionie.

Polecamy również