Wielkie rowerowe święto

rajd czolo

Wielkie ostrowieckie święto rowerowe zbliża się wielkimi krokami. Już 25 maja, w sobotę, odbędzie się DRUGI OSTROWIECKI RAJD ROWEROWY. Po raz kolejny stowarzyszenie ROWEROWY OSTROWIEC zaprasza wszystkich rowerzystów do wzięcia udziału we wspólnym rajdzie. W tym roku uczestnicy będą mogli wybrać spośród trzech tras rowerowych o różnych dystansach – 40km, 80km oraz 120km. Najdłuższa trasa prowadzi wyłącznie po drogach asfaltowych i została wyznaczona specjalnie pod pasjonatów rowerów szosowych.

Rejestracja uczestników już ruszyła i jest dostępna na stronie https://www.rowerowyostrowiec.pl/2-rajd-ostrowiecki/  Tam również można zapoznać się z tegorocznymi trasami rajdu. Osoby zainteresowane rajdem mogą również zarejestrować się u organizatorów w dniu wydarzenia od godziny 10:00 do 12:00.

Oprócz samego rajdu stowarzyszenie przygotowało liczne niespodzianki, spośród których najważniejszymi jest pamiątkowy medal oraz ognisko z kiełbaskami.rajd1 rajd2 rajd3 rajd4

– Dodatkowo w tym roku postanowiliśmy wzbogacić nasz rajd o konkurs rowerowy. Przy współpracy z firmą MPJ SPORT uczestnicy będą mogli zmierzyć się z wyzwaniem polegającym na pokonaniu w jak najszybszym czasie 1km dla mężczyzn a 0,5km dla kobiet na rowerze zamontowanym do trenażera. Brzmi łatwo, ale zadanie nie jest proste, ponieważ rower ten będzie imitować podjazd pod górę. – mówi Katarzyna Listek.

Gorąco zapraszamy wszystkich rowerzystów!

Polecamy również