Przeboje Edith Piaf

Perły i goście z Francji

W sali teatralnej Bursy Szkolnej w Ostrowcu odbył się koncert dla gości z Francji w wykonaniu Pereł Ryszarda Góry . Występ zorganizowało Ognisko Pracy Pozaszkolnej, LO Nr I i Bursa Szkolna w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Spotkanie z muzyką dedykowane było 22-osobowej grupie uczniów  i opiekunów z Liceum w La Roche sur Yon we Francji  przybyłych w tym roku na zaproszenie LO Nr I im. St. Staszica  w ramach wymiany szkolnej , która istnieje od 26 lat.

Program opracowany muzycznie przez Ryszarda Gorę i językowo przez Joannę Gibalską wykonywały laureatki ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wokalnych. W czasie koncertu nie zabrakło najpiękniejszych piosenek z repertuaru Lary Fabian, Indili, Edith Piaf , Josh Grobana, Celine Dion , Zaz , Ireny Santor ,Anny German , Edyty Górniak.

Przed publicznością wystąpiły: Zuzia Jedlikowska , Anna Filipczak , Dominika Bugajska , Ola Wiączek, Noemi Gocel , Ola Kostępska ,Agata Sobólska, Julja Tłuczkiewicz ,Roksana Wrzesień, Marlena Gębska i Małgorzata Sala.

Młode artystki urzekły zagranicznych gości wyjątkowymi interpretacjami znanych piosenek polskich i francuskich pokazując ich piękno i klimat. Koncert spotkał się z dużym uznaniem widowni ,która nie szczędziła oklasków po występach solistek.

Polecamy również