Szczęśliwi aktorzy z „Promyka”

DSC08629

Dzisiaj w Przedszkolu i Szkole „Promyk” zaprezentowane zostało przedstawienie wielkanocne. Aktorami byli oczywiście uczniowie tej placówki oświatowej. Wśród publiczności zasiedli rodzice i dziadkowie.

-Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami i z tej okazji postanowiliśmy zorganizować przedstawienie, na które zaprosiliśmy także rodziców mówi dyrektor „Promyka” Bożena Młynek. – Nasi podopieczni na każde święta i różne uroczystości przygotowują spektakle. Można powiedzieć, że mają w tym już wprawę. Zaczął działać u nas teatrzyk, a niebawem pojawi się filmik z osiągnięciami teatralnymi naszych małych aktorów. To, że dzieci pokochały teatrzyk to jest ogromna zasługa naszych nauczycieli. Takie przedstawienia jak dzisiejsze wzmacniają więzi pomiędzy uczniami, nauczycielami i rodzicami.

W przygotowanie przedstawień dzieci z ”Promyka” wkładają dużo pracy.

-Dzieci bardzo starannie przygotowują się do takich spektakli uczestnicząc w wielu próbach- mówi Sandra Bogusz, wicedyrektor Szkoły „Promyk”. – Dzisiejsze przedstawienie o pisankach i króliczkach przybliża tradycje związane z Wielkanocą. Dzieci uczestnicząc w tego typu przedsięwzięcie czują się bardzo dowartościowane. Umacniają swoją wiarę we własne siły. Bardzo lubią dostawać brawa.

A braw po zakończeniu spektaklu było mnóstwo. Rodzice nie kryli łezDSC08622DSC08624DSC08631DSC08625DSC08628DSC08634DSC08630DSC08636DSC08639DSC08644 wzruszenia, ale i szczęścia.

– Ja jestem bardzo szczęśliwa, ze mój syn uczęszcza właśnie do tej szkoły – mówi pani Iwona. – Ma tu zapewnioną wspaniałą opiekę, a nauczyciele są bardzo kochani.

Polecamy również