Gąsienica na Rynku

Cześć Rynku w Ostrowcu Świętokrzyskim zaczyna przypominać plac zabaw z prawdziwego zdarzenia. Gotowa jest już piaskownica i labirynt. Dzisiaj rozpoczęły się prace przy malowaniu specjalnej gąsienicy do skakania oraz zwierzątek, po których też będzie można poskakać i rozwijać sprawność fizyczną. W pobliżu placu zabaw pojawiły się nowe siedziska i teraz na Rynek przychodzą całe rodziny.
– Bardzo fajny pomysł z tym placem zabaw dla dzieci – mówi pani Teresa. – Ja dzisiaj przyszłam na Rynek z moimi wnukami. Dzieci się nie nudzą tylko bawią się w piaskownicy lub przy tej fajnej grze.
– Budowaliśmy zamki z piasku, ale trochę nam się to nie udało – mówi siedmioletni Tomek. – Chyba jednak będziemy lepić babki z piasku, bo to jest łatwiejsze.
Prace mające na celu ożywienie Rynku prowadzone są w ramach akcji: „Zagospodarowanie elementami małej architektury i zielenią Rynku w Ostrowcu Świętokrzyskim” ogłoszonej przez prezydenta Ostrowca Jarosława Górczyńskiego. Tylko w ciągu ostatniego miesiąca na Rynku została naprawiona fontanna, która była nieczynna od prawie ośmiu lat. Stanęła tam też kurtyna wodna dająca uczucie przyjemnego chłodu podczas upałów, a teren dookoła Rynku został obsadzony kwiatami. Największy plac w mieście już cieszy się dużą popularnością. Przychodzą tam całe rodziny.DSC02587DSC02586DSC02588

Polecamy również