Narkotyki, broń, amunicja

DSC08906

Ostrowieccy kryminalni zatrzymali 48-letniego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego  podejrzanego o posiadanie narkotyków. Mężczyzna posiadał w swoich dwóch mieszkaniach łącznie blisko kilogram amfetaminy, ponad 6 kg marihuany, ponad 800 tabletek extasy a także 1,5 litra oleju konopnego oraz aparaturę do jego wytwarzania. W tych „znaleziskach” mundurowi natrafili także na cztery wagi elektroniczne, metalową kruszarkę, pojemnik z nasionami konopi, telefony komórkowe, etui z zawartością wytrychów, dwie sztuki broni pneumatycznej, broń małokalibrową z celownikiem optycznym oraz 7 sztuk amunicji i broń białą typu nunczako. Mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz kodeksu karnego. Grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim od pewnego czasu podejrzewali, że 48-letni mieszkaniec miasta może posiadać środki odurzające. W piątek w godzinach popołudniowych w trakcie patrolu jednej z ulic funkcjonariusze napotkali 48-latka, który na ich widok zaczął się nienaturalnie nerwowo zachowywać. Policjanci przystąpili do przeszukania mężczyzny oraz samochodu przy którym się znajdował. W trakcie tych czynności funkcjonariusze natrafili na kilka zawiniątek z zawartością suszu roślinnego i białego proszku oraz prawie 3 tysiące złotych w gotówce. W samochodzie natomiast znaleźli dwa naboje do karabinka sportowego, etui z wytrychami oraz cztery telefony komórkowe. Z ustaleń poczynionych przez funkcjonariuszy wynikało, że mężczyzna może zamieszkiwać pod jednym z dwóch adresów w związku z czym dokonano przeszukania w obu mieszkaniach. Jak się okazało, tam również 48-latek przechowywał znaczne ilości zabronionych substancji w postaci amfetaminy, marihuany, tabletek extasy i oleju konopnego oraz inne akcesoria służące do wyrabiania i przetwarzania substancji narkotycznych. W wyniku wszystkich czynności łącznie zabezpieczono blisko kilogram amfetaminy, ponad 6 kg marihuany, ponad 800 tabletek extasy a także 1,5 litra oleju konopnego oraz aparaturę do jego wytwarzania. Policjanci zabezpieczyli także cztery wagi elektroniczne, metalową kruszarkę, pojemnik z nasionami konopi, cztery telefony komórkowe, etui z zawartością wytrychów, dwie sztuki broni pneumatycznej, broń małokalibrową z celownikiem optycznym oraz 7 sztuk amunicji, broń białą typu nunczako i pieniądze.

W sobotę mężczyzna usłyszał zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz kodeksu karnego,  a dziś stanie przed sądem który zdecyduje o jego tymczasowym aresztowaniu. Za popełnione przestępstwa może teraz spędzić do 10 lat za kratkami.

Polecamy również