Obchody Święta Patronki Przedszkola w PP 15

janinki pp15

Na terenie ogrodu Publicznego Przedszkola nr 15 w Ostrowcu odbył się finał całotygodniowych obchodów święta patronki przedszkola Janiny Porazińskiej, JANINKI, którym w tym roku przyświecało hasło: „Jesteśmy aktywni i kreatywni”. Impreza połączona była z Dniem Mamy, Dniem Taty oraz z Dniem Dziecka. W części oficjalnej pani dyrektor Edyta Kowalska powitała znamienitych gości: pana wizytatora Wiesława Gruszkę, panią dyrektor Biblioteki Pedagogicznej Barbarę Pawelec oraz panią przewodniczącą Rady Osiedla Ogrody Hannę Wasik. Rodzinny festyn JANINKI zainaugurował pan Wiesław Gruszka symbolicznym wkopaniem drzewka oraz kapsuły marzeń przedszkolaków.

Wszyscy podziwiali wdzięczne i pełne radości występy dzieci dedykowane rodzicom. Każda grupa oprócz piosenek, wierszyków i pokazów tanecznych, przygotowała laurki i upominki dla swoich mam i tatusiów. Dziewczynki z grupy IV Psotki i Śmieszki: Malwinka Borowska i Oliwka Perchel zaśpiewały piosenkę do tekstu Janiny Porazińskiej pt. „Ta Dorotka”. Gościem specjalnym był absolwent Piętnastki – Michał Sienniak, który wykonał trzy utwory muzyczne na saksofon. W namiocie rozstawionym w ogrodzie czekał na dzieci słodki poczęstunek, pyszna lemoniada oraz chłodnik przygotowany przez kucharzy. Dodatkową atrakcją imprezy był pokaz układów fitness w wykonaniu finalistek Mistrzostw Polski Fitness Dzieci i Młodzieży, które na co dzień trenują w klubie Black&White pod kierunkiem pani Joanny Kępy. Ponadto dzieci z przedszkola uczestniczyły w treningu piłki nożnej przeprowadzonym przez trenerów z Akademii Piłkarskiej Kadet.

Warto wspomnieć, że obchody święta patronki placówki trwały cały tydzień. Od poniedziałku odbywały się w przedszkolu różne pokazy i atrakcje dla dzieci.j1 j3 j4 j5 j6 j7 j8 j9 j10 j11 j12 j14 j15 j16 j17 j2 j13

Najpierw zaprezentowała się grupa Rekonstrukto z pokazem życia i zwyczajów rycerskich w średniowieczu, we wtorek wolontariusze z PG nr 1 przeprowadzili warsztaty uświadamiające dzieciom potrzebę opieki nad bezdomnymi kotkami i pieskami, trzecią atrakcją były zajęcia sportowe grupy Kangura przeprowadzone pod okiem wykwalifikowanych trenerów piłki nożnej, następnie przedszkole odwiedził rolnik, który opowiadał przedszkolakom o swojej pracy oraz pokazał dzieciom nowoczesny traktor z ogromnym pługiem obrotowym. W piątek w godzinach dopołudniowych przedszkolaki obejrzały bajkę pt. „Dary Wróżek” w wykonaniu i interpretacji słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W związku z przygotowaniami do piątkowego finału Janinek, grupa V Biedroneczki odwiedziła Radio Ostrowiec i wraz z panią dyrektor Edytą Kowalską, opowiadała o wydarzeniu. Tegoroczne Janinki obfitowały w liczne ciekawostki, w których przedszkolaki wykazały swoją aktywność i kreatywność. Dzieci mogły wiele się nauczyć, a przede wszystkim efektywnie spędzić czas, nie tylko w przedszkolu, ale też razem z rodzicami.

Tekst i foto PP nr 15

Polecamy również