Autobusem na wakacje

Regionalna inauguracja Rozkładu Jazdy Autobusów ostrowieckiego PKS

Od 26 czerwca 2016 r., czyli od pierwszej wakacyjnej niedzieli, obowiązuje nowy, letni rozkład jazdy PKS.

Na okres wakacji mieszkańcy Ostrowca Św. i regionu otrzymali po raz kolejny doskonałą możliwość podróżowania nad Morze Bałtyckie i w góry do Zakopanego.

25 czerwca z Regionalnego Dworca Autobusowego w Ostrowcu Św. odjechał nad polskie morze do Jastrzębiej Góry przez Opatów, Baćkowice, Łagów, Kielce, Gdańsk, Sopot, Gdynię, Władysławowo pierwszy wakacyjny autobus. Planowane wyjazdy z Ostrowca Św. codziennie o godz. 19.00, przyjazdy do Jastrzębiej Góry godz. 8.16. Odjazdy powrotne z Jastrzębiej Góry o godz. 18.30, przyjazdy do Ostrowca Św. godz. 7.50.

W niedzielę 26 czerwca z Ostrowca Św. nad morze wyruszył autokar do Łeby przez Kunów, Starachowice, Skarżysko Kam., Radom, Toruń, Malbork, Gdańsk, Karwię. Planowane wyjazdy z Ostrowca Św. o godz. 18.00 w dni parzyste miesiąca, przyjazdy do Łeby godz. 8.14. Odjazdy powrotne z Łeby o godz. 17.50 w dni nieparzyste miesiąca, przyjazdy do Ostrowca godz. 7.51.

Natomiast od 27 czerwca z ostrowiecki PKS rozpoczął obsługę kolejnej linii nadmorskiej tym razem do Ustki i Kołobrzegu przez Skarżysko-Kamienną, Kielce, Toruń z zajazdem
do Jarosławca, Darłowa, Dąbek, Łaz, Mielna i Ustronia Morskiego. Planowane wyjazdy z Ostrowca Św. o godz. 17.45 w dni nieparzyste miesiąca, przyjazdy do Kołobrzegu godz. 10.25. Odjazdy powrotne z Kołobrzegu o godz. 12.55 również w dni nieparzyste miesiąca.

Zgodnie z oczekiwaniami Pasażerów wszystkie linie nad Bałtyk są liniami nocnymi. Pasażerowie chętnie korzystają z takiej możliwości przejazdu na urlop. Po przespanej nocy
w autobusie nie tracąc dnia mogą aktywnie wypoczywać.

Dla Podróżnych przygotowano szereg atrakcyjnych ulg w przejazdach: np. dzieci
do 4 roku życia będą korzystać ze 100 % zniżki; dzieci od 5 do 7 lat, młodzież szkolna, studenci, oraz osoby powyżej 60 roku życia mogą liczyć na 20 % zniżkę; a osoba podróżująca z dzieckiem do 16 roku życia na 10 % zniżkę.

Bilety na powyższe linie można kupować zarówno w kasie dworcowej, u kierowców w autobusach jak też poprzez internet w serwisie e-podróżnik. Prowadzona jest również całodobowa telefoniczna rezerwacja biletów – tel. 607 432 921.

W swojej ofercie wakacyjnej PKS Ostrowiec ma też codzienne połączenie do Rabki
i Zakopanego
. Wyjazd z dworca o godz. 3.40, odjazd powrotny z Zakopanego – godz. 12.20.

Ponadto PKS zachęca do podróżowania swoimi autobusami dalekobieżnymi bezpośrednio z Ostrowca Św. do Warszawy, Poznania, Krakowa, Lublina, Przemyśla
i Łodzi.

W ofercie PKS we współpracy z przewoźnikami ukraińskimi znajdują się również regularne linie międzynarodowe do Lwowa oraz Doliny i Iwano-Frankowska na Ukrainie.

Zapraszając do wspólnego podróżowania ostrowiecki PKS życzy udanych wyjazdów
i zawsze bezpiecznych powrotów.

Polecamy również