Festiwal przedszkolaków

W sobfest3fest4fest5fest6fest7fest8otę w Parku Miejskim odbył się I Ostrowiecki Przedszkolny Festiwal Tańca i Piosenki. Imprezę objął patronatem Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, który otworzył festiwal, a jej organizatorami były Przedszkole Publiczne nr 7, Przedszkole Publiczne nr 19, Niepubliczne Przedszkole „Pajacyk” i Niepubliczne Przedszkole ,,Smyk” oraz Miejskie Centrum Kultury. W amfiteatrze pełnym publiczności zaprezentowały się na scenie przedszkolaki z przedszkoli publicznych oraz niepublicznych.

Mali wykonawcy przedstawili przekrój dziecięcych możliwości wokalnych i tanecznych. Warto podkreślić, że imprezę poprowadziły dzieci, które wspaniale poradziły sobie w roli konferansjerów zapowiadających występy. Wykonawców oklaskiwały licznie zgormadzone rodziny przedszkolaków oraz zaproszeni goście.

– Jestem pod ogromnym wrażeniem organizacji festiwalu i występów dzieci. Było wesoło, kolorowo i rodzinnie, czyli tak jak powinno być. Pełny amfiteatr pokazuje, że takie wydarzenia są potrzebne. Dziękuję przedszkolom, które zorganizowały festiwal i cieszę się, że nasze placówki zarówno te publiczne jak i niepublicznie chcą wspólnie działać na rzecz środowiska – mówi wiceprezydent miasta Marzena Dębniak.

Pomysłodawczynie i organizatorki festiwalu – Anna Kuligowska, Krystyna Gębka, Aneta Stachurska i Kinga Wnuk potwierdzają, że chętnie ze sobą współpracują i mogą na siebie liczyć. Zadeklarowały też, że w przyszłości również będą podejmować wspólne inicjatywy, a festiwal będzie miał charakter cykliczny.

fest1fest2Po występach wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe puchary, a przedszkola dyplomy. Gratulacje dla dzieci, organizatorów, nauczycieli i rodziców.

Polecamy również