Finał Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Laureatka z „Broniewskiego”

czolok

czolo 1 2 3 4 5 7 8 9Ostrowiec Świętokrzyski był gospodarzem centralnego finału Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości dla uczniów szkół średnich z całej Polski. Wśród finalistów byli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego numer III imienia Władysława Broniewskiego, a jedna z nich- Kornelia Mazur uzyskała tytuł laureata.

Po piątkowej części pisemnej, w której udział brało 66 finalistów z całej Polski, w sobotę do ostatniego etapu Olimpiady przystąpiło dziesięcioro laureatów. Część ustna odbywała się w obecności publiczności. Uczestnicy odpowiadali w czterech turach pytań, wykazując się wiedzą z zakresu prawa własności przemysłowej oraz wynalazków.

Najwięcej punktów, pierwsze miejsce i cenne nagrody rzeczowe oraz pieniężne, otrzymała Anna Szatkowska reprezentująca okręg Wielkopolska południowa, uczennica z Kalisza. Drugie miejsce w Olimpiadzie zajął Filip Langiewicz z okręgu chełmskiego, trzecie Marek Rauchfleisz z okręgu kujawsko- pomorskiego, za czwarte Mikołaj Sitko z okręgu podkarpackiego.

Z tytułem laureata Olimpiadę zakończyła Kornelia Mazur, uczennica trzeciej klasy Liceum Ogólnokształcącego numer III imienia Władysława Broniewskiego w Ostrowcu.
– To była moja pierwsza olimpiada, tym bardziej cieszę się z wyniku- mówi Kornelia Mazur.- Dotychczas temat wynalazków czy patentów był mi raczej obcy, ale starałam się przygotować solidnie. Po maturze najbardziej chciałabym studiować medycynę.

Kornelia, podobnie jak wszyscy laureaci ma już zapewnione indeksy na kilka uczelni. Wśród finalistów Olimpiady była jeszcze czwórka uczniów “Broniewskiego”- Joanna Kwiatkowska, Julia Młyńska, Julia Jabłońska i Szymon Burda. Byli oni jedynymi reprezentantami okręgu świętokrzyskiego.

Polecamy również