Kierowcy na celowniku

DSC08907

Wczoraj policjanci ostrowieckiej drogówki przeprowadzili działania w ramach ogólnopolskiej akcji „Kaskadowy pomiar prędkości”. Na „celowniku” mundurowych byli kierowcy zbyt mocno naciskający pedał gazu. Stróże prawa zatrzymali 28 kierujących, którzy nie stosowali się do dopuszczalnych prędkości.

We wtorek 9 lipca br. od wczesnych godzin porannych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim na drogach powiatu ostrowieckiego prowadzili wzmożone działania kontrolne w ramach akcji pod kryptonimem „Kaskadowy Pomiar Prędkości”. Głównym celem przeprowadzonych wczoraj działań było zapobieganie ewentualnym wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.

Podczas wtorkowej akcji, mundurowi skontrolowali łącznie 66 pojazdów i ujawnili 28 kierujących, którzy nie stosowali się do dopuszczalnych prędkości. Niechlubną rekordzistką okazała się 42-letnia kobieta, która rozpędziła swój pojazd marki Hyundai na terenie gminy Waśniów do 112 km/h, tym samym przekraczając dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 62km/h. W wyniku czego za popełnione wykroczenie kierująca utraciła prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Ponadto w czasie prowadzonej akcji policjanci z ostrowieckiej drogówki na terenie gminy Kunów zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Opel, którym kierowała 53-latka. W czasie wykonywanych czynności okazało się, że jest ona osobą poszukiwaną do odbycia kary 90 dni pozbawienia wolności.

Przypominamy!

Kierującemu, który porusza się pojazdem w obszarze zabudowanym, przekraczając dozwoloną prędkość powyżej 50 km/h, obligatoryjnie zatrzymywane jest prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Polecamy również