Kandydaci Lewicy na Rynku

DSC04903

DSC04902DSC04906DSC04907Kandydaci do Sejmu RP z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej gościli dzisiaj w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie na Rynku poza przedstawieniem swojego programu udzielili poparcia Marzenie Dębniak, kandydatce do Senatu RP.

– Godna płaca i godna praca oraz wspieranie samorządu to filar naszego programu – mówi Andrzej Szejna, wiceprzewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej. – Pod rządami PiS samorządy nie maja najlepiej, ponieważ ogranicza się im dochody, a narzuca coraz więcej obowiązków. 2700 zł to płaca minimalna jaką proponuje Lewica. Renty i emerytury minimalne 1600 zł na rękę. Tym się różnimy od obecnie rządzących, że nie będziemy łupić przedsiębiorców, bo to oni poniosą największe koszty podniesienia płacy minimalnej. Zniesienie 30- krotności składki na ZUS pogrąży małe i średnie firmy. Jest to propozycja nierozsądna i szkodliwa. Będziemy podnosić płace minimalne i stwarzać godne warunki do rozwoju przedsiębiorczości. Przypominam, że 500 plus sprzed kilku lat to obecnie 400 plus. Ceny idą w górę jak szalone i każdy to dostrzega robiąc zakupy. Popieramy w wyborach do Senatu Panią Marzenę Dębniak, ponieważ jest to wspaniały samorządowiec.

-Serdecznie dziękuję za poparcie i miłe słowa- mówi Marzena Dębniak. – Jestem samorządowcem i chcę walczyć o samorządy. Obecnie samorządy mają coraz więcej zadań i coraz mniej pieniędzy. Służba zdrowia w Polsce jest w fatalnej kondycji. To koniecznie trzeba zmienić. Ratujmy edukację, bo reforma jaką nam zaserwowano była fatalna. Praca i płaca powinna się opłacać. Opieka senioralna to sprawa niezwykle ważna. Wszyscy mają rodziców czy dziadków, którym należy zapewnić opiekę, a w tej kwestii nie ma żadnych rozwiązań systemowych.

– Ochrona zdrowia nie doczekała się właściwego oszacowania – mówi Józef Grabowski, szef powiatowych struktur SLD w Ostrowcu Świętokrzyskim.- Powinny być wprowadzone tanie leki. Nie może być tak, że ludzie miesiącami czekają na wizytę u specjalisty. Na szczęście wielu ludzi widzi jakie są problemy w naszym kraju i te problemy chce rozwiązać. Ludzie po lewej stronie sceny politycznej te problemy widzą bardzo dobrze. Należy rozwiązać problemy z jakimi borykają się rolnicy. Ja jeżdżę po naszym powiecie i województwie. Rozmawiam z ludźmi i wiem co ich boli.

Kandydat do sejmu RP Aron Pietruszka stwierdził, że wielu parlamentarzystów z naszego okręgu zasługuje już nie na żółtą ale nawet na czerwoną kartkę.

– Bardzo się cieszę, że mamy tak wspaniałego kandydata do senatu jakim jest Pani Marzena Dębniak. – Zbliżające się wybory są bardzo ważne. Postawmy na Lewicę, bo ci, którzy obecni rządzą pogrążają nasz kraj- powiedział Aron Pietruszka.

Polecamy również