Rozwój kraju i obrona samorządności- To najważniejsze sprawy

DSC04885

DSC04876DSC04879DSC04884DSC04881DSC04882DSC04889DSC04892DSC04887DSC04894DSC04895DSC04886DSC04893DSC04877DSC04875DSC04883DSC04891DSC04897DSC04880DSC04898Posłowie Platformy Obywatelskiej, kandydaci do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej oraz kandydatka do Senatu Marzena Dębniak spotkali się dzisiaj z mieszkańcami Ostrowca Świętokrzyskiego na Rynku. Parlamentarzyści zgodnie podkreślali, że najważniejszy jest rozwój naszego kraju oraz obrona samorządności. Parlamentarzyści oraz kandydaci udzielili poparcia Marzenie Dębniak, jako doświadczonemu samorządowcowi w wyborach do Senatu RP.

Gości przywitał przewodniczący Platformy Obywatelskiej w województwie świętokrzyskim Artur Gierada.

– Ostrowiec Świętokrzyski pokazał podczas ostaniach wyborów samorządowych, że stawia na dobrych samorządowców- mówi poseł na Sejm RP Artur Gierada. – To jest miasto stojące dobrym samorządem. Jest przykładem jak ważne są nasze małe ojczyzny.

-Niezwykle ważna jest dobra współpraca samorządu z władzami centralnymi, a tak obecnie się nie dzieje- mówi przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. – Rząd źle wydaje pieniądze, a to wszystko spada na barki obywateli. Województwo świętokrzyskiego otrzymuje obecnie najmniej pieniędzy z budżetu centralnego, a posłów z obozu rządzącego na naszym terenie nie brakuje. Czas na lepsze świętokrzyski. Mam nadzieję, że rządzący otrzymają żółtą kartkę podczas wyborów parlamentarnych.

-Samorządność to jedyna reforma, która w naszym kraju udała się od początku do końca – mówi kandydatka do
Senatu RP
Marzena Dębniak. – Tymczasem obecnie na barki samorządów zrzucanych jest coraz więcej zadań, a subwencje są ograniczane, co wyraźnie widać na przykładzie oświaty. Bardzo bliski jest mi temat  ochrony zdrowia. Obecnie jako Państwo nie jesteśmy przygotowani na walkę z nowotworami. Naprawmy jeszcze co się da w dziedzinie oświaty.

– We wrześniu 2015 roku była przygotowana koncepcja dokończenia budowy obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego, czyli piątego etapu ulicy Zagłoby – mówi posłanka Marzena Okła- Drewnowicz. – Rządy się zmieniły, a obecnie rządzący dopiero niedawno ogłosili przetarg na realizację tej inwestycji. Po czterech latach czekania i po drastycznym wzroście cen.

Poseł Adam Cyrański stwierdził, że rządzący tylko przeszkadzają przedsiębiorcom.

– Codziennie słyszymy inną wersję na temat składek na ZUS. Tymczasem mogę Państwa zapewnić, że od przyszłego roku, w przypadku zwycięstwa obecnie rządzących te składki na pewno wzrosną, co odczuje każdy przedsiębiorca. Znajdzie się jeszcze wiele innych niepotrzebnych opłat, które uderzą w prywatne firmy i z czasem doprowadzą do ich upadku.- powiedział poseł Adam Cyrański.

Bartłomiej Sienkiewicz, „jedynka” na Liście KO, mówił, że poprzednie władze zadłużyły powiat i szpital ostrowiecki. Jego zdaniem obecnie zadłużany jest cały kraj, a nasze województwo otrzymuje jeden z najniższych transferów finansowych w kraju.

W spotkaniu uczestniczyli także kandydaci do Sejmu RP Dorota Łukawska, Michał Braun oraz  prezydent Starachowic Marek Materek.

Polecamy również