Na sportowo w ,,Dziewiętnastce!”

zdjecie glowne

p1 p2 p3 p4 p5 p6 radW ramach akcji ,,Sportowe Świętokrzyskie” Przedszkole Publiczne nr 19 w Ostrowcu Św. już po raz piąty wzięło udział w Europejskim Tygodniu Sportu. Jest to inicjatywa Komisji Europejskiej promującej sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Kuratorium Oświaty w Kielcach od wielu lat promuje i wspiera aktywność prozdrowotną i sportową wśród dzieci, rodziców i nauczycieli placówek oświatowych z terenu województwa świętokrzyskiego.
W okresie od 23 do 30 września 2019 r. w PP19 zrealizowano szereg wydarzeń sportowych.

W ramach obchodów Ogólnopolskiego Sportowego Dnia Przedszkolaka 2019 najstarsze dzieci uczestniczyły w międzyprzedszkolnych rozgrywkach w hali KSZO. Ponadto przedszkolaki
z ,,Dziewiętnastki” zwiedziły
halę sportowo-widowiskową. Przedszkole nawiązało współpracę ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu. Trener piłki ręcznej wspólnie z młodzieżą przeprowadził w placówce zajęcia sportowe. Przedszkolaki wzięły też udział w treningu na hali sportowej, jaki na co dzień przechodzą piłkarze ręczni. Korzystając z okazji, że wśród rodziców dzieci z PP nr 19 jest kilku sportowców w przedszkolu gościli przedstawiciele Ostrowieckiej Akademii Piłkarskiej ,,KADET”. Z inicjatywy przedszkola dzieci 6-letnie wzięły udział w rozgrywkach sportowych z uczniami klasy I Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5. W ramach Ogólnopolskiego programu zajęć ruchowych ,,Przedszkoliada” w przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia sportowo – ruchowe dla wszystkich dzieci. Ważnym elementem Europejskiego Tygodnia Sportu były pogadanki na temat zdrowego trybu życia i znaczenia aktywności fizycznej przeprowadzone we wszystkich grupach przedszkolnych.

Podsumowaniem działań sportowych realizowanych w PP 19 było spotkanie w Radio Ostrowiec. W audycji udział wzięli rodzice, dzieci, nauczyciele i dyrektor przedszkola – Aneta Stachurska. Dopełnieniem obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu będzie wyjazd w późniejszym terminie przedszkolaków na pływalnię miejską „Rawszczyzna”, gdzie pod opieka instruktorów dzieci będą uczestniczyły w lekcji nauki pływania.

Europejski Tydzień Sportu w ,,Dziewiętnastce” obfitował w wiele różnorodnych i ciekawych wydarzeń sportowych.

Polecamy również