Bardziej komfortowo w starostwie

pow wydzial

Zniknęły wysokie lady, przy których, w ciasnych pokojach, musieli stać zarówno załatwiający swoje sprawy mieszkańcy, jak i urzędnicy. Po trwającym kilka tygodni części Wydziału Komunikacji w Starostwie Powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim remont dobiegł końca.

Interesanci przyjmowani są teraz na siedząco i w bardziej komfortowych warunkach.

– To jeden z etapów porządkowania spraw w starostwie. Nie mieliśmy za wiele środków, więc na razie wyremontowana została tylko część wydziału. Odnowione zostały pokoje, wymienione biurka – mówi starosta ostrowiecki Marzena Dębniak. – Zamontowaliśmy przeszklone drzwi, aby oczekujący nie musieli stać w kolejce przed nimi, tylko spokojnie mogli czekać, aż zwolni się miejsce. Mam nadzieję, że mieszkańcy zauważyli też poprawę warunków w wydziałach geodezji i budownictwa. Niedługo na parter wróci też rzecznik praw konsumentów, będzie też oddzielne stanowisko dla osób niepełnosprawnych.

Jak informuje Karolina Petrykowska, naczelnik Wydziału Komunikacji, w sprawach dotyczących praw jazdy i rejestracji pojazdów, zgłasza się do urzędu około 250 osób dziennie.

70 tysięcy złotych to koszt remontu.

Polecamy również