Stypendia od posła Cyrańskiego

cyranski

Podczas konferencji  prasowej w biurze  poselskim Adam Cyrański opowiadał o działalności Fundacji „Akademia Liderów Świętokrzyskiego. 

-Urodziłem się, wychowałem i mieszkam w Kielcach, całe moje życie zawodowe też kręci się wokół Kielc. Ja miałem na tyle dużo szczęścia, że razem z ciężką pracą udało mi się coś w życiu osiągnąć- mówi Adam Cyrański. – Zdaję sobie jednak sprawę, że nie każdy miał tyle szczęścia co ja. Stąd pomysł, żeby zwalczać bariery rozwoju u młodych ludzi. Podróżując po świecie i obserwując innych, zawsze byłem z nas dumny. Chciałbym, żeby młodzi Polacy mieli takie możliwości w osiąganiu sukcesów jak nasi zachodni sąsiedzi. Dlatego pomaganie młodym, wartościowym ludziom w rozwijaniu ich potencjału sprawia mi ogromną przyjemność.

-Na początek zaczynamy od stypendiów dla 5 uczniów szkół ponadpodstawowych. Ostatnio ruszył konkurs, w którym nagrodą jest stypendium w wysokości 1500 zł jednorazowej wypłaty na wybrany cel. Może to być kurs językowy, pomoc naukowa bądź cokolwiek innego, co realnie może pomóc w rozwoju zainteresowań zwycięzcy. Nie chcemy tu w żaden sposób ograniczać młodzieżowej kreatywności, bo do tego właśnie namawiamy, czekamy na śmiałe, ciekawe prezentacje. Zachęcam do odwiedzenia fanpage’u fundacji www.fb.com/FundacjaALS tam znajduje się regulamin wraz z informacją jak wziąć udział w konkursie- dodaje poseł Cyrański.

Polecamy również