Mali Odkrywcy i Mądre Dzieci na start!

Już w piątek zaczyna się przygoda na bezludnej wyspie z Małymi Odkrywcami w wieku przedszkolnym. Wkrótce na podbój Kosmosu  wyruszą Mądre Dzieci z Akademii Nauki. Zajęcia przeznaczone są dla tych rodziców, którym zależy na wszechstronnym rozwoju pociech. Stworzone zostały dla dzieci ciekawych świata i pragnących mieć więcej czasu na tworzenie relacji z rówieśnikami. 

Programy Akademii Nauki dla przedszkolaków bazują na nauce czytania metodą globalną, która jest sprytnie wpleciona w grę przygodową motywującą dzieci do nauki. Dzięki takiej konwencji spotkania są świetną zabawą a nauka odbywa się samoistnie.

Programy dla dzieci starszych to przede wszystkim ćwiczenie umiejętności społecznych i umysłowych, by nauka stała się łatwiejsza, zajmowała mniej czasu, a ten zyskany czas można było wykorzystać na tworzenie relacji z rówieśnikami czy odpoczynek i regenerację sił.

Dzieci nabywają umiejętności nauki efektywnej, czyli skutecznej i zajmującej optymalną ilość czasu. Dzięki sprawnemu czytaniu ze zrozumieniem, ćwiczeniom pamięci, koncentracji, notowaniu nielinearnemu i innym narzędziom umysłowym uczestnicy zajęć nabywają biegłości w uczeniu się i wiedzą JAK to robić. Poza technikami dostają również wiedzę na temat funkcjonowania mózgu oraz instrukcję obsługi, aby nie czuły się bezradne wobec własnego umysłu i rozumiały proces uczenia się.

Brzmi dość poważnie? Owszem. Zajęcia jednak są edukacyjną grą fabularną, która odbywa się w wyobraźni dzieci i świetnie je do treningu motywuje. Eksperymenty naukowe wykonywane wspólnie z trenerem to wisienka na torcie, po której zjedzeniu Mądre Dziecko czy Mały Odkrywca rzeczywiście wie, bo doświadczył, czym jest prawdziwa nauka.

Nabyte w ten sposób umiejętności przydają się w całym procesie nauki szkolnej czy w życiu dorosłym. Kto stanie się biegły w używaniu takich technik, ten może z nich korzystać do nauki jakiegokolwiek tematu.

Szczególnie cenne jest budowanie postawy poradzę sobie oraz świadomość własnych zasobów, co jest elementem każdego spotkania w Akademii Nauki.mali odkrywcyu1 mali odkrywcy2

Przyjemna atmosfera i kameralne grupy zachęcają do uczestnictwa w takiej przygodzie!

Zainteresowane osoby mogą jeszcze wziąć udział w zajęciach pokazowych czy uzyskać informacje na temat programów i ich założeń pod numerem telefonu 79 55 44 220 oraz na www.ostrowiec.akademianauki.pl

Polecamy również