Ostrowiecki „Chreptowicz” kolejny raz otrzymał podziękowanie od Prezydenta RP

chczolo0k

Z uznaniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od kilku lat spotyka się organizowane w Liceum Ogólnokształcącym Nr II im. Joachima Chreptowicza Narodowe Czytanie. Podobnie jak w ubiegłych latach, tak i w tym roku szkoła otrzymała podziękowanie za przygotowanie i realizację własnej odsłony 7.edycji ogólnopolskiej akcji. W nadesłanym liście Prezydent RP Andrzej Duda pisze: Jako podziękowanie, a zarazem pamiątkę naszej wspólnej lektury, proszę przyjąć okolicznościowy egzemplarz „Przedwiośnia”. Podarowana „Chreptowiczowi” powieść Żeromskiego, wydana specjalnie na okoliczność Narodowego Czytania w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, dodatkowo opatrzona została dedykacją Pary Prezydenckiej RP.

– Bardzo miło nam, że angażując się w ten wartościowy projekt, zawsze jesteśmy docenieni – mówi dyrektor LO Nr II, Sławomir Miszczuk. – Nasze szkolne obchody Narodowego Czytania, które koordynuje pani Marta Kalita, zawsze mają bogaty program i ciekawą oprawę. Przygotowując tę inicjatywę polonistka dba, aby spotkanie z literaturą było też spotkaniem z narodową kulturą. I co jeszcze bardzo ważne – każdego roku w tym spotkaniu uczestniczymy wszyscy, cała nasza szkolna społeczność, i co ciekawe – rywalizując w czytelniczych konkursach, tak naprawdę jeszcze bardziej się integrujemy. chczoloch1ch2 ch3 ch4 ch6 ch7 ch8ch9 ch10

Polecamy również