JESIENNE CZYTANIE W PRZEDSZKOLU NR 7

W Przedszkolu Publicznym nr 7 gościliśmy dwie niezwykłe osoby. Panią Martę Woźniak- Kuzdak, wiceprzewodniczącą Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego oraz panią Bożennę Majewską przyjaciela dzieci, działaczkę społeczną. Obie panie zostały zaproszone w ramach ogólnopolskiej akcji ,, Cała Polska czyta dzieciom”.

Czas jesienny więc i utwory wybrane na to spotkanie przepełnione były jesiennymi motywami. Przedszkolaki uwielbiają słuchać czytanych tekstów, a jeśli są one autorów, których znają to skupienie uwagi jest maksymalne. Tak więc dzieci wysłuchały czytanych przez panią Martę Woźniak- Kuzdak wierszy Jana Brzechwy, które świetnie znają i lubią, przerywając sobie cichutkim śmiechem, w momentach humorystycznych.. Wiele radości sprawił im wiersz ,, Na straganie”, który wszyscy wspólnie interpretowali.

Kolejną niespodzianką było przygotowane przez dzieci i nauczycielki z grupy ,,Podróżnicy” przedstawienie kukiełkowe pt. ,,Jesienne spotkanie na leśnej polanie”. Mali aktorzy wcielili się w role lalkarzy i za pomocą kukiełek opowiedzieli, jak to zwierzęta przygotowują się do zimy. Stres był ogromny ale mali artyści świetnie sobie poradzili. Nagrodą był gromkie brawa od widowni.czyt4 czyt5 czyt6 czytanie pp7 czytanie psp7

To nie była ostania niespodzianka przygotowana dla dzieci. Pani Bożenna Majewska wcieliła się w rolę Babci Jesieni i zaprezentowała swoje autorskie wiersze czynnie angażując przedszkolaki. Uśmiech ciągle gościł na twarzach dzieciaków.

Na zakończenie pani dyrektor i przybyli goście rozdali prezenty dzieciom, które wzięły udział w konkursie na ,,Najpiękniejszy jesienny kapelusz”. Wszystkie cudowne nakrycia głowy podziwialiśmy przez cały tydzień na wystawie w holu przedszkola.

To bardzo miłe wydarzenie w naszym przedszkolu, bowiem czytelnictwem zarażać trzeba dzieci jak najwcześniej, zanim jeszcze nauczą się czytać i zanim po raz pierwszy samodzielnie sięgną po książeczkę. Dziękujemy za wizytę i mamy nadzieję na kolejne ciekawe spotkania w ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom”.

Tekst i foto PP nr 7

Polecamy również