PÓŁMETEK FERII ZA NAMI – W PRZEDSZKOLU NR 7 WĘDRÓWKA PO GÓRACH

pp glowne

Ostatni dzień pierwszego tygodnia ferii zapisze się w pamięci naszych przedszkolaków, jako super wędrówka po górach. Mimo, że miała ona miejsce w przedszkolu a nie w prawdziwych górach, to wywołała mnóstwo pozytywnej energii. Zarówno maluszki jak i starszaki odbyły swoja wyprawę w przygotowanej scenerii. Pojawiła się więc, bacówka, wizerunki: bacy, owiec, psów pasterskich. Dzieci zabrały ze sobą niezbędny ekwipunek : plecak a w nim wodę, batonik, ciepłe ubranie. Na wyznaczonej trasie czekały na nich zadania do wykonania, np. wejście do jaskini na czworakach, odnalezienie właściwej trasy wędrówki po oznaczeniach szlaków, odnalezienie świstaka i dowiedzenie się o nim ciekawych informacji, zobaczyły również niepożądane zachowania polegające na zanieczyszczeniu środowiska górskiego, itp.

Cała wędrówka prowadzona była metodą pedagogiki zabawy. W taki dostępny p1 p2 p3 p4 p5 p6 p7 p8 p9 p10 p11 p12 p13 p14 p15 p16 p17 p18 p19 p20sposób dzieci utrwaliły zdobytą przez cały tydzień wiedzę o zanieczyszczeniu środowiska i jego wpływie na życie zwierząt w różnych ekosystemach. Ostatnim były góry. To smutne, że tak wiele zależy od człowieka i tak niewiele robimy dla naszej planety. My wiemy, że nauka jaką zdobywają nasze przedszkolaki zaszczepi w nich chęć do działania i dbania o czystość środowiska.

Na przedszkolaków w tym dniu również czekały zabawy sportowe. Mamy czas karnawału więc dzieci trenowały taneczne kroki do piosenek: Mariah Carey – All I Want for Christmas Is You, nagranie piosenki Shakin’ Stevens-Merry Christmas Everyone. Mogły również spróbować swoich sił w zumbie do piosenki ,,Pada śnieg”. Dla tych szukających wyciszenia była i joga.

Podsumowaniem zdobytej wiedzy było składanie obrazków z części ,,Górskie pejzaże” oraz kodowanie na dywanie ,,Szczyty górskie” pięknie odtworzone według podanego wzoru.

To ponownie był ciekawy dzień ferii zorganizowany w naszym przedszkolu. Radość dzieci to motywacja do następnych działań. Przed nami jeszcze jeden tydzień aktywnego wypoczynku.

Tekst i Foto PP nr 7

Polecamy również