Powstała Rada Inicjatyw Gospodarczych

Rada Inicjatyw Gospodarczych przy Prezydencie Miasta została powołana w Ostrowcu Świętokrzyskim. Rada ma zajmować się problemami gospodarczymi miasta i poszukiwać ich rozwiązań. Ma także inicjować nowe pomysły, które przyczynią się do rozwoju gospodarczego naszego miasta.
– W skład rady weszli przedstawiciele największych przedsiębiorstw w mieście i powiecie oraz województwie świętokrzyskim łącznie z przedstawicielami Świętokrzyskiej Izby Gospodarczej oraz Stowarzyszenia Samorządność i Przedsiębiorczość – mówi prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński. – Będziemy poruszać kwestie przyszłości Ostrowca Świętokrzyskiego i najbliższych planów na 2016 rok. Chciałbym się wsłuchać w głos przedsiębiorców, żeby dowiedzieć się w jakich kwestiach administracyjnych miasto mogłoby pomóc firmom. Chce zaproponować program poparcia dla firm, które uruchomią nowe przedsięwzięcia i zatrudnią nowych pracowników. Dotyczy to jedynie firm produkcyjnych. Niebawem przedstawię swój, pierwszy autorski projekt budżetu. Większość gmin w Polsce podnosi podatki. Nam udało się zaoszczędzić pewne środki finansowe i odnośnie podatków dla przedsiębiorców przedstawię pewne rozwiązanie. Należy pamiętać o tym, że obecnie nie ma bumu gospodarczego. Chciałbym, żeby przedstawiony przeze mnie plan budżetu zapewniał stabilizację miasta. Zdaje sobie jednak sprawę, że nie wszystkich da się od razu uszczęśliwić. Społeczeństwo realnie podchodzi do wielu problemów i ludzi nie da się omamić obietnicami bez pokrycia. Obiecywać można wiele, ale po co. Moją intencją jest pozyskiwanie jak najwięcej zewnętrznych środków na rozsądne przedsięwzięcia.
Rada Inicjatyw Gospodarczych ma wspierać i doradzać prezydentowi Ostrowca w kwestiach dotyczących mikro gospodarki.
– Nam najbardziej zależy na stabilizacji, a jeżeli otrzymamy dodatkowo ulgi podatkowe to będziemy jeszcze bardziej zadowoleni. Potrzeby ze strony przedsiębiorców są bardzo duże i o tym należy dyskutować – powiedział Dariusz Wierzbiński.
W skład Rady Inicjatyw Gospodarczych weszli: Dariusz Wierzbiński Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców, Grzegorz Pietrzykowski Stowarzyszenie Samorządność i Przedsiębiorczość, Robert Minkina Stowarzyszenie Samorządność i Przedsiębiorczość ,Cezary Styczyński Świętokrzyska Izba Gospodarcza, Mirosław Dąbrowski Delko Otto Sp. z o.o., Piotr Lichota i Grzegorz Lichota PPHU Publima Spółka Jawna Lichota & Lichota, Stanisław Bobkiewicz BC-LDS Bobkiewicz, Cholewiński Sp. J., Andrzej Biesiada PUH SIGNAL, Cezary Tkaczyk Prezes Zarządu Specjalnej Strefy Ekonomicznej ,,Starachowice” rada inicjatyw1rada inicjatyw2rada inicjatyw 3rada inicjatyw 4rada inicjatyw5rada incjatyw 6Prezydent Staropolskiej Izby Przemysłowo – Handlowej.

Polecamy również