Poznajemy zawody w PP Nr 16

5 6 7 8 2 3 4 9W ramach projektu „Poznajemy zawody” grupa Jagódki gościła babcię Uli, która pracuje jako krawcowa. Podczas spotkania dzieci poznały narzędzia krawieckie, takie jak: nożyce, naparstki, różnorodne igły, szpilki, centymetr krawiecki, mydełko, magiczny flamaster, różnorodne rodzaje guzików czy kredę krawiecką. Przedszkolaki obejrzały też akcesoria pasmanteryjne potrzebne w pracy krawcowej, poznały różnorodne rodzaje materiałów. Mogły też przyjrzeć się temu, jak działa maszyna do szycia oraz  poznać etapami powstawanie wytworów krawieckich: od pobrania miar, poprzez wykrój, aż do gotowego wyrobu. Wszystkie dzieci stwierdziły, że to bardzo trudna praca. Okazało się, że trzeba się wiele napracować, aby powstały tak piękne rzeczy.

Atrakcją było uszycie na oczach dzieci fartuszków kuchennych. Na koniec dzieci miały za zadanie odwzorować na kartce wybrany wzór z materiałów. Dla wszystkich dzieci spotkanie
z Panią Zosią – krawcową było nie lada wyzwaniem, a zarazem wspaniałą przygodą. Bardzo dziękujemy Pani Zosi za odwiedziny i ciekawe zajęcia.

Polecamy również