Jutro ostatnia Rowerowa Środa

Grupa ROWEROWY OSTROWIEC gorąco zaprasza wszystkich chętnych na ostatni, szesnasty rajd rowerowy z cyklu „Rowerowa Środa”. Zapraszamy o godzinie 17:00 w środę (27 września) na Rynek w Ostrowcu Św., skąd wspólnie wyruszymy w krótką trasę rowerową zwieńczoną ogniskiem na Koloni Piaski (prowiant we własnym zakresie).

– Rowerowa Środa cieszyła się ogromnym powodzeniem – stwierdza Katarzyna Listek, założycielka Grupy.- Bardzo cieszę się, że dzięki temu wydarzeniu zaszczepiliśmy w wielu osobach chęć zwiedzania naszego regionu na dwóch kółkach, a także pokazaliśmy sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu. „Rowerowa Środa” była największym cyklicznym wydarzeniem organizowanym w naszym mieście. W jego pierwszej edycji odbyło się piętnaście rajdów, podczas których pokonano ponad 600 kilometrów, a w każdym uczestniczyło średnio dwudziestu rowerzystów. Wydarzenie to integrowało wszystkich mieszkańców miasta, niezależnie od wieku i kondycji fizycznej.

 „Rowerowa Środa” to cykl popołudniowych rajdów, których celem jest wspólne zwiedzanie naszego regionu oraz poprawa kondycji fizycznej. Założenia były proste – spotykaliśmy się co tydzień w każdą środę na Rynku w Ostrowcu Św., bez względu na warunki atmosferyczne i wyruszaliśmy wspólnie w trasę. Pierwsze rajdy były krótkie, łatwe i dostosowane do „niedzielnych rowerzystów”, a z czasem zwiększaliśmy dystans.

– Cykl „Rowerowa Środa” oficjalnie zostanie jutro zakończony, ale dla naszej grupy to nie jest koniec sezonu. Mamy w planach jeszcze wiele wycieczek oraz innych niespodzianek, dlatego zapraszamy gorąco do śledzenia naszej grupy ROWEROWY OSTROWIEC na Facebooku – dodaje Katarzyna Listek. – Nasza grupa nie zwalnia tempa, kręcimy dalej, więc  po „Rowerowej Środzie” wyruszymy już w niedziele (1 października) na „X Rajd Rowerowy Śladami Iłżeckich Partyzantów” organizowany przez Miejsko Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Iłży.

Polecamy również